Wiadomości

Gorzów wprowadzi 15-minutowy bilet MZK?

7 czerwca 2022, 10:41
fot. archiwum
Stowarzyszenie Komunikacja.org proponuje wprowadzenie nowego biletu na komunikację miejską w Gorzowie. Chodzi o bilet 15-minutowy, który miałby kosztować 2 zł i zachęcać mieszkańców do korzystania z autobusów i tramwajów na krótkich trasach. A wszystko przez nadchodzące podwyżki cen biletów. Miasto analizuje czy jest szansa na wprowadzenie takiego rozwiązania.

Podczas czerwcowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, radni mają zająć się uchwałą w sprawie podwyżki cen biletów komunikacji miejskiej. Bilet normalny będzie kosztował 4 zł zamiast 3 zł, a ulgowy 2 zł zamiast 1,5 zł. Z kolei cena biletu miesięcznego normalnego wrośnie z 92 zł na 120 zł, a miesięcznego ulgowego z 46 zł na 60 zł. Jeżeli radni podejmą uchwałę, wówczas nowe ceny będą obowiązywały od 1 sierpnia. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule „Droższe bilety MZK jeszcze w wakacje”.

W związku z planowaną podwyżką cen biletów komunikacji miejskiej, stowarzyszenie Komunikacja.org proponuje wprowadzenie nowego rozwiązania, jakim byłby bilet 15-minutowy. - Wydaje się, że jest to bardzo dobry moment na rozpoczęcie debaty o wprowadzeniu do cennika nowego biletu 15-minutowego za 2 zł oraz ulgowego za 1 zł. Taki postulat bardzo często pojawia się w rozmowach z mieszkańcami i na portalach społecznościowych – mówi Marcin Boboń ze stowarzyszenia Komunikacja.org.

Wprowadzenie biletu 15-minutowego za 2 zł miałoby zachęcić mieszkańców do podróżowania autobusami lub tramwajami na krótkich trasach. Wiele osób rezygnuje z komunikacji miejskiej, aby przejechać kilka przystanków ze względu na ceny biletów, a kiedy te podrożeją, mieszkańcy już w ogóle zostaną zniechęceni do wybierania komunikacji zbiorowej.

Ponadto stowarzyszenie Komunikacja.org chciałoby wprowadzenia biletu 5-miesięcznego, który w przypadku uczniów korzystających z karty mieszkańca mógłby być wykorzystywany jako bilet semestralny. - Nie chodzi tu o żadną dodatkową zniżkę, a jedynie o brak konieczności comiesięcznego zakupu takiego biletu – podkreśla Marcin Boboń.

Władze Gorzowa analizują czy jest szansa na wprowadzenie takiego rozwiązania. Ten temat z całą pewnością pojawi się podczas warsztatów na temat funkcjonowania komunikacji zbiorowej i indywidualnej, które odbędą się we wtorek 7 czerwca o godz. 13 w sali sesyjnej gorzowskiego magistratu. Uczestnicy wezmą udział w dyskusji na temat kierunków i rozwiązań, które ulepszą poruszanie się po Gorzowie i okolicy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości