• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 62 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Magazyn energii a pompa ciepła - najważniejsze informacje

30 maja 2022, 16:21, red
Alternatywne źródła produkowania energii cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Po instalacjach fotowoltaicznych przyszedł czas na pompy ciepła odpowiedzialne za ekologiczne ogrzewanie domu oraz magazyny energii, które mogą zapewnić Ci niezależność energetyczną. Chcesz dowiedzieć się na ten temat nieco więcej? Zastanawiasz się, w co warto zainwestować? Zapraszamy do lektury!

Czym jest magazyn energii?

Magazyn energii to nic innego, jak specjalny rodzaj akumulatora, który umożliwi Ci magazynowanie energii elektrycznej wyprodukowanej przez Twoją instalację fotowoltaiczną. Zazwyczaj, osoby produkujące prąd przy pomocy modułów są zmuszone oddawać ją tymczasowo do lokalnego operatora energii, by później odzyskiwać około 80% tego, co wyprodukowały. Jest to swego rodzaju opłata ponoszona właśnie w związku z brakiem magazynu gotowego do przyjęcia wyprodukowanej nadwyżki. Magazyn jest rozwiązaniem, które sprawia, że posiadacze fotowoltaiki mogą wykorzystać 100% wyprodukowanej przez siebie energii. Ma to oczywisty wpływ na ekonomię tego rozwiązania, ponieważ im więcej prądu z paneli, tym niższe opłaty za rachunki od dostawcy. 

Opłacalna inwestycja

Rozważenie zakupu magazynu polecamy każdemu posiadaczowi instalacji fotowoltaicznej. Jest to kolejny, jeszcze większy krok ku całkowitej niezależności energetycznej. Jeśli zastanawiasz się, gdzie możesz zamówić takie rozwiązanie, to możemy polecić Ci magazyn energii do fotowoltaiki marki Elektro Control. Ta firma specjalizuje się w produkcji ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań energetycznych dla domostw, gospodarstw rolnych czy firm. Kliknij ten link i sprawdź magazyny energii elektrycznej do fotowoltaiki marki Elektro Control. Skala możliwości i potencjalnych oszczędności powinna zrobić na Tobie spore wrażenie.

Pompa ciepła - co to takiego?

Kolejnym w miarę świeżym rozwiązaniem na rynku ekologicznych urządzeń produkujących energię są pompy ciepła. Tego typu urządzenia również są dostępne w ofercie firmy Elektro Control. Jest to specjalistyczny sprzęt, który pobiera energię z otoczenia domu, po to, by wykorzystać ją do ogrzania (lub w razie potrzeby - schłodzenia) wnętrza budynku. Można przy jego pomocy ogrzewać również wodę do domowego bojlera, a także wykorzystać ją chociażby do ogrzewania podłogowego. Pompa ciepła firmy Elektro Control, którą możesz sprawdzić, klikając ten link posiada mnóstwo zalet. Jest to wydajne urządzenie, które nie emituje żadnych spalin i jest w 100% bezpieczne. Dodatkowo może ono być zasilane energią wyprodukowaną przez panele fotowoltaiczne, dzięki czemu inwestycja w pompę ciepła firmy Elektro Control jest jeszcze bardziej opłacalna. Takie rozwiązanie w połączeniu z przechowywaniem wyprodukowanego przez siebie prądy w ramach domowego magazynu energii da Ci mnóstwo możliwości i znacznie przybliży Cię do pełnej niezależności energetycznej. Mowa tu o sytuacji, w której rosnące ceny prądu nie będą Cię już obchodzić, a ewentualne awarie sieci nie będą rzutować na Twoje domostwo w żaden sposób. Zdecydowanie warto rozważyć inwestycję w pompę ciepła firmy Elektro Control oraz stworzenie własnego magazynu energii do fotowoltaiki tego samego producenta.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości