• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 67 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Mężczyzna wskoczył do rzeki Warty. Trwają poszukiwania

14 maja 2022, 15:37
fot. Anna Kluwak
W sobotnie popołudnie służby zostały postawione na nogi. Mężczyzna wskoczył do rzeki Warty i zniknął pod wodą. Na miejsce została wysłana straż pożarna i policja. Trwają poszukiwania mężczyzny.

W sobotę 14 maja o godz. 14.27 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie, że rzeką Wartą w stronę Wildomu płynie jakiś człowiek. Na miejsce został wysłany jeden zastęp straży pożarnej i policja.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce, przeczesali brzeg Warty od mostu kolejowego w stronę Bulwarzu Zachodniego. Natomiast policjanci rozmawiali ze świadkami zdarzenia. Jeden ze świadków, który powiadomił służby widział, jak mężczyzna rozbiera się do majtek, a następnie wskakuje do rzeki. Po raz ostatni był widziany na wysokości Wildomu, później zniknął pod wodą.

Na miejsce zostały zadysponowane kolejne zastępy straży pożarnej, w tym łódź motorowa. - Cały czas trwają poszukiwania mężczyzny, który miał wskoczyć do rzeki - mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Do poszukiwań zostali zaangażowani również strażacy ze specjalistycznej grupy poszukiwawczo-ratowniczej OSP Jarogniewice, którzy brali udział w pikniku strażackim oraz grupa płetwonurków.

AKTUALIZACJA

godz. 21 sobota 14.05 - Poszukiwania zostały przerwane z uwagi na zapadający zmierzch. Mężczyzny nie udało się odnaleźć.

godz. 9 niedziela 15.05 - Poszukiwania mężczyzny zostały wznowione. Do działań zostało zadysponowanych pięć zastępów straży pożarnej z Gorzowa, w tym łódź. Ponadto na miejsce przyjechała specjalistyczna grupa płetwonurków ze Świebodzina.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości