Wiadomości

Mężczyzna wskoczył do rzeki Warty. Trwają poszukiwania

14 maja 2022, 15:37
fot. Anna Kluwak
W sobotnie popołudnie służby zostały postawione na nogi. Mężczyzna wskoczył do rzeki Warty i zniknął pod wodą. Na miejsce została wysłana straż pożarna i policja. Trwają poszukiwania mężczyzny.

W sobotę 14 maja o godz. 14.27 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie, że rzeką Wartą w stronę Wildomu płynie jakiś człowiek. Na miejsce został wysłany jeden zastęp straży pożarnej i policja.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce, przeczesali brzeg Warty od mostu kolejowego w stronę Bulwarzu Zachodniego. Natomiast policjanci rozmawiali ze świadkami zdarzenia. Jeden ze świadków, który powiadomił służby widział, jak mężczyzna rozbiera się do majtek, a następnie wskakuje do rzeki. Po raz ostatni był widziany na wysokości Wildomu, później zniknął pod wodą.

Na miejsce zostały zadysponowane kolejne zastępy straży pożarnej, w tym łódź motorowa. - Cały czas trwają poszukiwania mężczyzny, który miał wskoczyć do rzeki - mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Do poszukiwań zostali zaangażowani również strażacy ze specjalistycznej grupy poszukiwawczo-ratowniczej OSP Jarogniewice, którzy brali udział w pikniku strażackim oraz grupa płetwonurków.

AKTUALIZACJA

godz. 21 sobota 14.05 - Poszukiwania zostały przerwane z uwagi na zapadający zmierzch. Mężczyzny nie udało się odnaleźć.

godz. 9 niedziela 15.05 - Poszukiwania mężczyzny zostały wznowione. Do działań zostało zadysponowanych pięć zastępów straży pożarnej z Gorzowa, w tym łódź. Ponadto na miejsce przyjechała specjalistyczna grupa płetwonurków ze Świebodzina.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości