• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 63 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Kłusownicy w akcji na podgorzowskim jeziorze. Razili ryby prądem

12 maja 2022, 17:05, ak
fot. Gmina Deszczno
Władze gminy Deszczno alarmują, że nad jeziorem w Karinie zostały zabite ryby. Jak przypuszczają urzędnicy, ryby zostały porażone prądem przez kłusowników. Dlatego też apelują do mieszkańców, aby powiadomili policję lub zarząd okręgowego PZW, kiedy zobaczą podejrzane osoby nad jeziorem .

W czwartek 12 maja na brzegu jeziora w Karinie zostały odnalezione martwe duże okazy ryb. Władze gminy Deszczno alarmują, że było to prawdopodobnie działanie kłusowników, a ryby zostały zabite wskutek rażenia prądem.

- Był to duży około 7-kilogramowy karp i ponad metrowy amur. Szkoda nam tak pięknych okazów, które mogły dalej pływać w naszym karnińskim jeziorze. Dlatego jeżeli ktokolwiek zauważy osoby posiadające przy sobie sprzęt mogący służyć do takich działań lub zachowujące się podejrzanie prosimy o informowanie odpowiednich służb. Nie bądźmy obojętni na tego typu zdarzenia! - apelują władze gminy Deszczno.

Jeżeli ktoś zauważy kłusowników, powinien zadzwonić pod numer 112 i powiadomić policję lub Okręgowy Polski Związek Wędkarski w Gorzowie pod numerem tel. 502 206 959. Jak podkreślają władze gminy Deszczno, łowienie ryb z naruszeniem obowiązującego prawa, bez wymaganych uprawnień, w niedozwolony prawem sposób, a także w niedozwolonym czasie lub miejscu jest kłusownictwem i jest karalne. Dlatego nie powinno się być obojętnym i należy w takich sytuacjach reagować.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości