• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 88 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Jaki materac powinny wybierać osoby ze skoliozą?

12 maja 2022, 13:42, red
Dobry materac gwarantuje zdrowy sen. W przypadku osób ze skoliozą jego właściwy dobór jest szczególnie ważne. Odpowiednio dostosowany materac do potrzeb osoby chorującej na skoliozę pozwala na znacznie wyższy komfort życia. W jaki sposób wybrać najlepszy materac?

Dlaczego wybór materaca dla osób ze skoliozą jest ważny?

Dobór właściwego materiału w przypadku jakichkolwiek wad postawy jest niezwykle istotny. Osoby cierpiące m.in. na skoliozę są bardziej narażone na dolegliwości bólowe po przespaniu kilku godzin. Dodatkowo kilkugodzinny sen ma za zadanie przynieść ukojenie bólu karku czy pleców. W przypadku skoliozy wybór specjalnie dostosowanego materacu medycznego ma kluczowe znaczenie. Pozwala on na minimalizację ryzyka dalszej rozwoju choroby, jak również wspomaga proces rehabilitacji. Dobry materac to również odpowiednie natlenienie mózgu, co zapewnia uczucie wyspania się oraz zmniejsza objawy, do których należą m.in. bóle głowy.

Kupno specjalistycznego materaca w tym przypadku jest podstawą, ponieważ skolioza powoduje inne ułożenie kręgosłupa niż w przypadku osoby zdrowej. Z tego powodu zbawienne dla stanu zdrowia i jakości życia osoby cierpiącej na skoliozę będzie wybór produktu, którego kształt jest specjalnie dopasowany do jego potrzeb. Więcej informacji mówiących o tym, jak ważny jest dobór materacu, w przypadku skoliozy można znaleźć u renomowanego producenta, jakim jest Hilding Anders: https://sleepinghouse.pl/artykul/jaki-materac-dla-osoby-ze-skolioza.

 

Cechy dobrego materaca dla osób ze skoliozą

Osoba ze skoliozą powinna wybierać przede wszystkim produktu specjalistyczne sprzedawane pod szyldem uznanych marek. Materace w Gorzowie oferują produkty w pełni dostosowane do potrzeb osób cierpiących na skoliozę. Materac przy bólach pleców powinien odznaczać się odpowiednim stopniem twardości. Badania wykazują, że najlepsze są te, które określane są jako średnio twarde. Warto zwrócić uwagę na odznaczenie certyfikatem CE, ponieważ produkty takie spełniają kryterium jakości i ich korzystne właściwości są potwierdzone.

Specjalistyczne materace przeznaczone specjalnie dla osób cierpiących na skoliozę powinny być przyporządkowane odpowiedniej klasie. Im niższy, numer, tym wyższe wymagania medyczne zostały spełnione. Dodatkowym atutem specjalistycznych medycznych propozycji jest fakt, że często ich właściwości zostały dokładnie przebadane w laboratorium. Oznacza to, że ich pozytywny wpływ na jakość snu i funkcjonowania został potwierdzony przez szereg osób. Na produkcie, jakim jest materac, szczególnie w przypadku wad postawy i związanych z nią częstych bólów w okolicach pleców nie warto oszczędzać. Dzięki zapewnieniu odpowiedniego poziomu elastyczności konsument będzie miał pewność, że materac dostosowuje się do niestandardowego ułożenia jego kręgosłupa, a tym samym sen będzie w pełni komfortowy.

Leżenie na odpowiednim rodzaju materacu nie powinno powodować żadnego nadmiernego ucisku. Brak tego rodzaju dyskomfortu jest zapewnione poprzez odpowiednie przyleganie do płaszczyzny kręgosłupa. Idealnym połączeniem jest materac, który przy zapewnieniu odpowiedniego poziomu stabilności, jednocześnie dopasowuje się odpowiednio do kształtu ciała. Bezpiecznymi propozycjami powinny być oprócz materacy ortopedycznych, te, które odznaczają się wysokim poziomem elastyczności. Warto również zwrócić uwagę na cechy takie jak jakość materiału, czy dodatkowe cechy, jak np. właściwości antyalergiczne.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości