• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Mieszkania deweloperskie. Jakie są ich największe zalety?

9 maja 2022, 14:27, red
Zakup nowego miejsca do życia w mieście to bardzo często dylemat pomiędzy tańszym lokalem z rynku wtórnego a mieszkaniem deweloperskim. Czasem rozpatrywana jest jeszcze możliwość zakupu pod klucz. Wszystkie opcje mają pewne zalety, które powinno się poznać w celu podjęcia świadomej decyzji. Jakie atuty ma lokal prosto od dewelopera?

Czym mieszkania deweloperskie przewyższają lokale, które pochodzą z rynku wtórnego? Nowe mury to nie wszystko. Istnieje cały zestaw czynników, które warto uwzględnić. Z pewnością jest to opcja dla tych osób, które chcą mieć swobodę w aranżacji własnej przestrzeni do życia. 

Stan deweloperski, czyli co?

Mieszkania deweloperskie niekiedy budzą skrajne emocje. Jednych klientów przyciąga perspektywa posiadania lokum urządzonego niemal dokładnie tak, jak w katalogu. Inni raczej pozostają nieufni takim obietnicom. Prawda jest taka, że mieszkania od dewelopera posiadają oczywiście bardzo wiele zalet.

Nie ma przy tym dość jasnego określenia co do tego, czym jest mieszkanie deweloperskie. Zwyczajowo uważa się, że chodzi tu o nowe mieszkanie, które pozostaje do wykończenia w indywidualny sposób. Za koszty i sposób realizacji prac wykończeniowych odpowiadają kupujący lokal. Zarzutem wobec takiej opcji pozostaje to, że do inwestycji trzeba jeszcze doliczyć nakłady poniesione na race wykończeniowe.  Czasem trudno przewidzieć jak wiele pieniędzy pochłoną. Na szczęście mieszkania deweloperskie mają też wiele zalet.   

Mieszkanie od dewelopera: 5 najważniejszych korzyści 

Czemu warto rozważyć zakup mieszkania deweloperskiego? Z pewnością jest to opcja godna uwagi i to z przynajmniej kilku powodów. Można tu wymienić przynajmniej 5 zalet takiego lokum. Oto one:

  1. Mieszkania deweloperskie są obarczone niższymi podatkami od kupowanych na rynku wtórnym. Nie ma tu obowiązku opłacenia podatku od czynności cywilno-prawnych. Przy dużej sumie inwestycji chodzi o znaczną kwotę, bo jest to aż 2% wartości transakcji. Można więc tak oszczędzić nawet kilkanaście tysięcy zł. 

  2. Lokal deweloperski jest objęty okresem rękojmi lub gwarancji. Obowiązują one przez 2 lub 3 pierwsze kata użytkowania. Jest to dość długi czas i to właśnie wtedy bardzo często ujawniają się te usterki, które nie są wynikiem niewłaściwego użytkowania obiektu. W przypadku ich wykrycia deweloper est zobowiązany do niezwłocznej naprawy. 

  3. Mieszkanie deweloperskie należy samemu wykończyć. Jest to okazja do takiego zaaranżowania przestrzeni wokół siebie, aby dawała pełną satysfakcję domownikom. Jednocześnie nie jest się tu ograniczonym przez poprzedni wystrój wnętrza tak, jak ma to miejsce w przypadku lokali z rynku wtórnego. 

  4. Lokale od dewelopera znajdują się w nowoczesnym otoczeniu. Takim, w którym ciekawie zaprojektowane zostały przestrzenie wspólne. Często blisko są również wszystkie najważniejsze lokale usługowe. 

  5. W przypadku mieszkań deweloperskich korzysta się z nowoczesnych materiałów i ergonomicznych rozwiązań. To zupełnie inna jakość od mieszkania zaprojektowanego i wybudowanego choćby 20 lub 30 lat temu.   

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości