• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wraca Gorzowska Nadwarciańska Dycha

20 kwietnia 2022, 10:50
fot. facebook.com/Gorzowska-Nadwarciańska-Dycha
Nadwarciańska Dycha to największy bieg uliczny w Gorzowie. Jego uczestnicy mają do pokonania 10 kilometrów ulicami miasta. Siódma edycja imprezy wystartuje w niedzielę 12 czerwca. Zapisy już trwają.

Po trzech latach przerwy, do Gorzowa wraca największy w mieście bieg uliczny – Gorzowska Nadwarciańska Dycha. W tym roku odbędzie się siódma edycja imprezy, którą zaplanowano na niedzielę 12 czerwca. Zapisy na bieg znajdują się na stronie sport-time.com.pl.

W pierwszej edycji imprezy wzięło udział 180 osób, a w ostatniej, która odbyła się w 2019 roku wystartowało 478 biegaczy. - W tym roku spodziewamy się co najmniej 500 uczestników – mówi Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie.

Biegacze będą mieli do pokonania łącznie 10 km. Trasa biegu ma dwie 5 kilometrowe pętle. Tradycyjnie rozpoczyna się na Bulwarze Zachodnim, następnie prowadzi przez most Staromiejski, ul. Fabryczną do stadionu żużlowego przy ul. Śląskiej, gdzie wbiegają na tor żużlowy. Tam czeka na nich odcinek specjalny - pomiar sprintu na dystansie 300 metrów. Dalej trasa prowadzi ul. Śląską, Wawrzyniaka, Przemysłową i Spichrzową do Wildomu przy ul. Nadbrzeżnej.

Klasyfikacja generalna będzie prowadzona w kategorii OPEN mężczyzn oraz kobieta, a także w kategoriach wiekowych mężczyzn oraz kobiet - K 20 i M 20, K 30 i M 30, K 40 i M 40, K 50 i M 50 oraz K 60+ i M 60+. Na najlepszych zawodników w kategorii OPEN czekają nagrody finansowe, a w kategoriach wiekowych nagrody rzeczowe.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości