• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Łazienka w stylu japońskim: 8 pomysłów na aranżacje inne, niż wszystkie!

8 kwietnia 2022, 14:02, red
Od pewnego czasu zauważyć można, że coraz więcej łazienek aranżowanych jest w stylu japońskim. Charakteryzuje się on przede wszystkim dużą elegancją i czystością. Dodatkowo przestrzeń urządzona w stylu japońskim tworzy spokojny i harmonijny klimat. W stylu tym bardzo ważna jest również funkcjonalność. Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób zaaranżować łazienkę w stylu japońskim. Oto kilka wskazówek.

Czym charakteryzuje się styl japoński?

Prostota i brak zbędnych dodatków. Tak w skrócie opisać można styl japoński. Dlatego aranżację w tym stylu polecić można przede wszystkim tym osobom, które cenią sobie minimalistyczne wnętrza i prostotę. Oznacza to, że wybierając meble do łazienki, postawić trzeba na te o prostej budowie i w stonowanych kolorach. Sprawdzi się tu zwłaszcza biel, beż, szarość oraz błękit i zieleń. Takie kolory dają poczucie więzi z naturą, co w przypadku stylu japońskiego jest bardzo ważne. Jeśli chodzi o wykończenie pomieszczenia, to warto tu postawić na elementy z kamienia lub drewna. W łazience w stylu japońskim nie może także zabraknąć roślin.

Jakie płytki do łazienki w stylu japońskim?

Jak wspomniano, w stylu japońskim bardzo ważna jest prostota. Dlatego też i pod tym kątem należy wybierać płytki do łazienki. Ważne jest, aby swoją formą nawiązywały do natury. Dlatego znakomitym wyborem będą na pewno płytki imitujące naturalne materiały. Mowa tu przede wszystkim o drewnie, betonie czy kamieniu. Ich szeroki wybór oferuje sklep internetowy Klink.pl. Z drugiej strony w przypadku stylu japońskiego dobrym wyborem na pewno nie będą płytki o wyrazistych wzorach czy motywach. Łazienka w tym stylu musi być spokojna i stonowana. Bardzo dobrym wyborem mogą być zatem jasne beżowe kafle oraz gres drewnopodobny, który wykorzystać można do wydzielenia poszczególnych stref w łazience. Innym ciekawym pomysłem może być zastosowanie białych kafli z płytami imitującymi kamień.

O czym nie zapomnieć, aranżując łazienkę w stylu japońskim?

Jeśli łazienkę planuje się wyposażyć zarówno w wannę, jak i prysznic, to ustawić powinno się je obok siebie. Dzięki temu wyraźnie oddzieli się strefy w łazience. Jak bowiem wspomniano, w łazience w stylu japońskim muszą być wyraźnie wydzielone wszystkie strefy. Mowa tu o strefie kąpielowej, umywalkowej i toaletowej. W większych pomieszczeniach można wykorzystać do tego drzwi przesuwne w stylu japońskim. Inna ważna kwestia dotyczy półek. W łazience w stylu japońskim nie powinno być półek otwartych. W tym przypadku znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zwarta zabudowa. Pozwoli to na utrzymanie ładu w pomieszczeniu.

Jakie dodatki w stylu japońskim?

Styl japoński to styl minimalistyczny, dlatego nie powinno się tu przesadzać z dodatkami. Nie oznacza to jednak, że nie może być ich w ogóle. Na pewno w takiej łazience znaleźć powinny się rośliny. Ważne jest tu bowiem nawiązanie do wszystkiego, co naturalne. Jeśli zatem wybierać dodatki, to takie, które wykonane są z drewna czy ceramiki. Istotne jest także, aby w łazience w stylu japońskim nie stosować dodatkowego oświetlenia. W zupełności wystarczy tu jego główne światło. Na koniec wspomnieć jeszcze trzeba o lustrze. Koniecznie postawić trzeba duże lustro. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zajrzyj na blog Klink.pl.

8 pomysłów na aranżację łazienki w stylu japońskim

Jak zatem widać, styl japoński daje bardzo dużo możliwości aranżacyjnych. Oto kilka pomysłów:

  • Zastosowanie materiałów naturalnych, mebli o prostej formie i ograniczenie liczby dodatków.
  • Pomalowanie ścian na biało i czarno. To oryginale rozwiązanie pasujące do stylu japońskiego.
  • Innym pomysłem jest łazienka pomalowana w kolorze beżowym. Takie rozwiązanie również pasuje do stylu japońskiego, a poza tym beż uspokaja.
  • W przypadku łazienki w stylu japońskim dobrym pomysłem będzie także zastosowanie płytek imitujących naturalne materiały.
  • Znakomicie sprawdzą się jasne beżowe kafle oraz gres drewnopodobny.
  • Jeśli chodzi o meble, to styl japoński charakteryzuje się zwartą zabudową.
  • Warto, aby w łazience znalazły się również rośliny. Im więcej nawiązań do natury, tym lepiej.
  • Dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie jednego światła głównego. W japońskiej łazience nie powinno stosować się dodatkowych źródeł światła.

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości