Wiadomości

Łazienka w stylu japońskim: 8 pomysłów na aranżacje inne, niż wszystkie!

8 kwietnia 2022, 14:02, red, 15
Od pewnego czasu zauważyć można, że coraz więcej łazienek aranżowanych jest w stylu japońskim. Charakteryzuje się on przede wszystkim dużą elegancją i czystością. Dodatkowo przestrzeń urządzona w stylu japońskim tworzy spokojny i harmonijny klimat. W stylu tym bardzo ważna jest również funkcjonalność. Warto zatem wiedzieć, w jaki sposób zaaranżować łazienkę w stylu japońskim. Oto kilka wskazówek.

Czym charakteryzuje się styl japoński?

Prostota i brak zbędnych dodatków. Tak w skrócie opisać można styl japoński. Dlatego aranżację w tym stylu polecić można przede wszystkim tym osobom, które cenią sobie minimalistyczne wnętrza i prostotę. Oznacza to, że wybierając meble do łazienki, postawić trzeba na te o prostej budowie i w stonowanych kolorach. Sprawdzi się tu zwłaszcza biel, beż, szarość oraz błękit i zieleń. Takie kolory dają poczucie więzi z naturą, co w przypadku stylu japońskiego jest bardzo ważne. Jeśli chodzi o wykończenie pomieszczenia, to warto tu postawić na elementy z kamienia lub drewna. W łazience w stylu japońskim nie może także zabraknąć roślin.

Jakie płytki do łazienki w stylu japońskim?

Jak wspomniano, w stylu japońskim bardzo ważna jest prostota. Dlatego też i pod tym kątem należy wybierać płytki do łazienki. Ważne jest, aby swoją formą nawiązywały do natury. Dlatego znakomitym wyborem będą na pewno płytki imitujące naturalne materiały. Mowa tu przede wszystkim o drewnie, betonie czy kamieniu. Ich szeroki wybór oferuje sklep internetowy Klink.pl. Z drugiej strony w przypadku stylu japońskiego dobrym wyborem na pewno nie będą płytki o wyrazistych wzorach czy motywach. Łazienka w tym stylu musi być spokojna i stonowana. Bardzo dobrym wyborem mogą być zatem jasne beżowe kafle oraz gres drewnopodobny, który wykorzystać można do wydzielenia poszczególnych stref w łazience. Innym ciekawym pomysłem może być zastosowanie białych kafli z płytami imitującymi kamień.

O czym nie zapomnieć, aranżując łazienkę w stylu japońskim?

Jeśli łazienkę planuje się wyposażyć zarówno w wannę, jak i prysznic, to ustawić powinno się je obok siebie. Dzięki temu wyraźnie oddzieli się strefy w łazience. Jak bowiem wspomniano, w łazience w stylu japońskim muszą być wyraźnie wydzielone wszystkie strefy. Mowa tu o strefie kąpielowej, umywalkowej i toaletowej. W większych pomieszczeniach można wykorzystać do tego drzwi przesuwne w stylu japońskim. Inna ważna kwestia dotyczy półek. W łazience w stylu japońskim nie powinno być półek otwartych. W tym przypadku znacznie lepszym rozwiązaniem będzie zwarta zabudowa. Pozwoli to na utrzymanie ładu w pomieszczeniu.

Jakie dodatki w stylu japońskim?

Styl japoński to styl minimalistyczny, dlatego nie powinno się tu przesadzać z dodatkami. Nie oznacza to jednak, że nie może być ich w ogóle. Na pewno w takiej łazience znaleźć powinny się rośliny. Ważne jest tu bowiem nawiązanie do wszystkiego, co naturalne. Jeśli zatem wybierać dodatki, to takie, które wykonane są z drewna czy ceramiki. Istotne jest także, aby w łazience w stylu japońskim nie stosować dodatkowego oświetlenia. W zupełności wystarczy tu jego główne światło. Na koniec wspomnieć jeszcze trzeba o lustrze. Koniecznie postawić trzeba duże lustro. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zajrzyj na blog Klink.pl.

8 pomysłów na aranżację łazienki w stylu japońskim

Jak zatem widać, styl japoński daje bardzo dużo możliwości aranżacyjnych. Oto kilka pomysłów:

  • Zastosowanie materiałów naturalnych, mebli o prostej formie i ograniczenie liczby dodatków.
  • Pomalowanie ścian na biało i czarno. To oryginale rozwiązanie pasujące do stylu japońskiego.
  • Innym pomysłem jest łazienka pomalowana w kolorze beżowym. Takie rozwiązanie również pasuje do stylu japońskiego, a poza tym beż uspokaja.
  • W przypadku łazienki w stylu japońskim dobrym pomysłem będzie także zastosowanie płytek imitujących naturalne materiały.
  • Znakomicie sprawdzą się jasne beżowe kafle oraz gres drewnopodobny.
  • Jeśli chodzi o meble, to styl japoński charakteryzuje się zwartą zabudową.
  • Warto, aby w łazience znalazły się również rośliny. Im więcej nawiązań do natury, tym lepiej.
  • Dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie jednego światła głównego. W japońskiej łazience nie powinno stosować się dodatkowych źródeł światła.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości