• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Na czym polega śledzenie paczki zagranicznej?

8 kwietnia 2022, 13:59
Większość osób, które robią zakupy online w sklepach zagranicznych uważa, że najważniejszą funkcją jest możliwość śledzenia przesyłek. Nie dziwi więc fakt, że największe platformy sprzedażowe zalecają sprzedawcom dołączenie informacji o śledzeniu paczki międzynarodowej za pomocą unikatowych numerów przesyłek. Przekazywanie klientom dokładnych informacji o dostawach umożliwiając im monitoring paczek międzynarodowych jest ogromnym plusem. Ponadto takie opcje oferują również firmy kurierskie, a sprawdzenie statusu zamówienia jest niezwykle proste, ponieważ wymaga tylko wpisania numeru przesyłki.

Jak działa śledzenie przesyłek zagranicznych?

Śledzenie przesyłek zagranicznych polega na możliwości lokalizowania ich miejsca na każdym etapie realizacji zamówienia w czasie rzeczywistym. Zwykle odbywa się to za pomocą numerów śledzenia przesyłek, które dostarczane są przez firmy kurierskie. Większość sprzedawców, którzy wysyłają przy pomocy kuriera zamówienia przekazuje unikatowe numery w wiadomościach e-mail, które jednocześnie stanowią potwierdzenie wysyłki. Dzięki temu wiemy, że paczka została do nas wysłana i  możemy sprawdzić, gdzie ona się aktualnie znajduje.

Czy można śledzić przesyłki międzynarodowe?

Często dokonując zakupów online zastanawiamy się, czy możemy skorzystać z opcji międzynarodowego monitorowania swojego zamówienia. W przypadku większości firm kurierskich, jak np. DHL Parcel, możemy skorzystać ze szczegółowych opcji śledzenia. Ze względu na długi dystans, jaki pokonuje zamówiony towar, śledzenie paczki zagranicznej jest dla nas szczególnie istotne. Wydłużony czas oczekiwania na przesyłkę może u nas budzić zniecierpliwienie, a możliwość stałego jej monitorowania z pewnością nas uspokoi i powstrzyma przed nerwowymi telefonami do biura obsługi klienta. Mechanizm trackingu pozwala odetchnąć z ulgą zarówno konsultantom, jak i nam - klientom.

Dlaczego śledzenie przesyłek jest ważne?

Sklepy często udostępniają śledzenie przesyłek międzynarodowych, co pozytywnie odbija się na ich odbiorze wśród klientów. To nie wszystkie pozytywne aspekty umożliwienia monitorowania paczek. Warto także dodać, że przy współczesnych standardach brak takiej opcji może zniechęcać nas do robienia zakupów w zagranicznych sklepach internetowych, co przełoży się na ich mniejszy potencjał sprzedażowy. Co jeszcze więc daje możliwość lokalizacji przesyłki międzynarodowej? Wyróżnić można:

  • pewność - jest to realne odciążenie biura obsługi klienta, a my możemy wirtualnie kontrolować status naszej przesyłki,
  • skuteczna komunikacja - śledzenie paczek tworzy jedną, skuteczną linię łączącą komunikacyjnie sklep z klientami,
  • terminowość - dzięki niemu możliwe jest zaplanowanie dostaw, monitorowanie zwrotów oraz stanów magazynowych,
  • wiarygodność - dzięki informacji, gdzie znajduje się przesyłka, sprzedający może udzielić odpowiedzi na każde nasze zapytania,
  • zminimalizowanie strat - konsekwentne śledzenie przesyłek pozwala zarówno sprzedawcy, jak i nam, klientom, dowiedzieć się, gdzie jest każda paczka, co istotnie wpływa na zmniejszenie liczby zagubionych wysyłek,
  • ograniczenie wydatków - śledzenie paczki międzynarodowej pozwala uzyskać wyraźniejszy obraz procesu logistycznego,
  • zwiększenie konkurencyjności - śledzenie przesyłek pocztowych jest obecnie niemal standardem w ofertach e-commerce, ponieważ klienci stale wymagają więcej, a brak opcji trackingu wiąże się z oddaniem przewagi konkurencji.

Śledzenie przesyłek zagranicznych pozwala sprzedawcom mieć większą kontrolę nad realizacją zamówienia, uniknąć niepotrzebnych konfliktów z klientami i zmniejszyć wpadki związane z dostarczeniem przesyłki.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości