• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Wielkanocne gotowanie na ryneczku Jerzego

6 kwietnia 2022, 16:04
W piątkowy poranek na gorzowskim ryneczku przy Jerzego będzie można spróbować wyśmienitej zupy chrzanowej. Do garnków trafią produkty lokalne prosto od kupców z ryneczku, m.in. świeży chrzan, cebula, czosnek, marchewka i ziemniaki. Gotowanie zupy odbędzie się na oczach mieszkańców Gorzowa.
Jaki smak ma gorzowska Wielkanoc? O tym przekonają się mieszkańcy Gorzowa, którzy w piątek 8 kwietnia wybiorą się na ryneczek przy Jerzego. Tam przed godz. 10 kucharze i uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych wspólnie z Gorzowskiem Rynkiem Hurtowym przygotują świąteczną zupę chrzanową. Przy okazji opowiedzą o najpopularniejszych przepisach na świąteczny stół oraz wielkanocnych tradycjach i zwyczajach kulinarnych.

Do przygotowania zupy chrzanowej zostaną wykorzystane lokalne produkty prosto od kupców z ryneczku. Będzie to m.in. świeży chrzan, cebula, czosnek, marchewka i ziemniaki. Degustacja zupy rozpocznie się o godz. 10.

Chrzan w tradycji wielkanocnej symbolizuje siłę fizyczną i zdrowie. A sam chrzan jako roślina znana jest od wielu stuleci jako dodatek do dań, nie tylko świątecznych. Dodaje smaku wszelakim wędlinom i mięsiwom podawanym na zimno. To także niezbędny dodatek wielkanocnego barszczu, żurku lub tradycyjnej zupy chrzanowej. Święta wielkanocne bez chrzanu wręcz przeczą tradycji.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości