• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 67 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Prezent dla dziewczynki w wieku szkolnym. Kilka sprawdzonych pomysłów

28 lutego 2022, 09:36, red
Wybór prezentu dla dziewczynki w wieku szkolnym nie należy do najłatwiejszych. Dzieci bardzo często zmieniają swoje zainteresowania, dlatego prezent, który jeszcze kilka miesięcy temu był tym wymarzonym, dziś może okazać się dużym rozczarowaniem. Bez wątpienia szkoła to dla dziewczynek czas nawiązywania przyjaźni, odnoszenia pierwszych sukcesów i porażek. Rówieśnicy mają coraz większy wpływ na dokonywane wybory, a chęć dopasowania się do grupy często sprawia, że następuje zmiana pasji. Jeżeli więc chcesz, aby prezent był trafiony, podpytaj rodziców czym obecnie interesuje się ich dziecko lub zdecyduj się na zakup prezentu uniwersalnego, który powinien zaciekawić każdą dziewczynkę w wieku szkolnym. Jaki prezent kupić? Podpowiadamy.

1.      Lunchbox dla dziewczynki

Jako pierwszy prezent proponujemy zakup prezentu praktycznego – lunchbox dla dziewczynki, to prezent, który tak naprawdę sprawi tyle samo radości dziewczynkom, jak i chłopcom. Zestaw składający się z bidonu termicznego, zestawu pudełek, torby termicznej, drewnianych sztućcy i chusteczek nawilżanych będzie strzałem w 10 dla każdego szkolniaka!

2.      Gry

Dobrym pomysłem mogą okazać się prezenty angażujące całą rodzinę. Rozmawiaj.my Rodzina to gra, podczas której każdy z uczestników odpowiada na pytania, pomagające lepiej poznać siebie nawzajem. Aktywne słuchanie, szczere odpowiedz i wzmacnianie rodzinnych więzi. Ciekawa pozycja, która powinna znaleźć się w każdym domu.

3.      Przybory do rysowania i malowania

Pastele, kolorowe flamastry, stemple czy szablony sprawią, że rysowanie i malowanie stanie się dla dziecka jeszcze ciekawsze. Wiele sklepów oferuje gotowe zestawy, które zapewne zrobią na dziewczynce jeszcze większe wrażenie niż te zapakowane pojedynczo.

4.      Zabawki rozwijające pasje

Zabawkowy salon kosmetyczny, dzięki któremu dziewczynka stworzy własne kule do kąpieli? A może zabawkowy mikroskop lub zestaw małego chemika? Czemu nie. Może dzięki nim dziewczynka zainteresuje się tematem, którego do tej pory unikała? Warto zaryzykować.

5.      Puzzle

Puzzle są świetnym sposobem na naukę koncentracji. Jeżeli chcesz zaskoczyć dziecko prezentem nietuzinkowym, to zamiast zwykłych puzzli wybierz takie świecące w ciemności. Może po ułożeniu i sklejeniu zostaną zawieszone i będą stanowić nietuzinkową ozdobę pokoju dziecka?

6.      Dziennik zabaw, czyli książka pełna pomysłów

To prezent zwłaszcza dla tych dzieci, które często można spotkać przy komputerze. W tej niepozornej, papierowej książce dziewczynka znajdzie mnóstwo pomysłów na zabawę bez sprzętu elektronicznego. Jeżeli jest szansa, żeby zainteresować dziecko zabawami na świeżym powietrzu czy takimi, które rozwijają wyobraźnię, to nie ma co się długo zastanawiać. Świetna pozycja, która zaciekawi nie tylko dziecko, ale również niejednego rodzica.

Mamy nadzieję, że udało nam się zainspirować Cię do zakupu prezentu dla dziewczynki w wieku szkolnym. Jeżeli jednak nadal masz wątpliwości i nie chcesz, żeby Twój prezent wylądował w kącie, zapytaj o niego rodziców dziecka. Jeżeli nie powiedzą co konkretnie kupić ich córce, na pewno nakierują Cię na tematykę, w której warto szukać.

Życzymy powodzenia!

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości