• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

3 najczęściej występujące usterki iPhone

23 lutego 2022, 16:00
Mała awaryjność iPhone'ów i pewność otrzymywania aktualizacji oprogramowania na lata, to dla wielu to ludzi kluczowe argumenty do zakupu telefonu właśnie od spod znaku jabłka. Pewne drobne potknięcia w obrębie pracy systemu najczęściej pojawiają się świeżo po zaktualizowaniu iOSa do najnowszej wersji. Na szczęście kłopoty tego typu Apple błyskawicznie eliminuje stosownymi poprawkami.

Przyczyny 3 najczęstszych usterek iPhone

Usterki charakterystyczne dla iPhone'ów albo stanowią skutek niemożliwego do przewidzenia uszkodzenia sprzętu, albo całkowicie przewidywalnego starzenia się akumulatora.

Nieprawidłowości w działaniu telefonu bez jego fizycznego uszkodzenia to prawdziwa rzadkość, która w takim wypadku najpewniej wynika z wady fabrycznej posiadanego egzemplarza.

Zalany iPhone? To nie koniec świata

Zalany iPhone to najgorszy rodzaj uszkodzenia i wymaga natychmiastowej reakcji ze strony użytkownika telefonu. Kontakt z płynem może doprowadzić do zniszczenia wielu podzespołów jednocześnie, w tym płyty głównej urządzenia.

W takiej sytuacji odetnij sprzęt od zasilania, wyłącz je i zamów profesjonalny serwis iPhone jeszcze zanim wpakujesz telefon do ryżu.

Bezzwłoczne przekazanie sprzętu serwisowi wyspecjalizowanemu w ratowaniu zalanych płyt umożliwia postawienie jasnej diagnozy oraz realnej oceny szans na naprawę.

Rozbudowane zaplecze stworzone przez AppleFix daje zalanemu iPhone’owi szansę na drugie życie. Po kompleksowej diagnostyce płyta główna poddana jest czyszczeniu i regeneracji.

Jeśli uszkodzeniu uległy też inne komponenty, zostaną wymienione na oryginalne części lub sprawdzone zamienniki. Wszystko to ma miejsce tylko po wspólnym uzgodnieniu kosztorysu, a cała naprawa objęta jest gwarancją.

Pęknięta szybka iPhone – co dalej?

Kolejna typowa usterka to pęknięta szybka iPhone – czyli rezultat wyjątkowo twardego lądowania. Naprawa tego typu jest prosta dla doświadczonego technika, ale dla laika to istne pole minowe. Lepiej więc nie robić tego w domu, bo po ponownym złożeniu telefonu mogą jeszcze zostać w ręku  tajemniczo rozmnożone części.

Wymiana szybki na nową to przede wszystkim profilaktyka poważniejszego problemu – uszkodzenia samego ekranu. Właściwie wykonana usługa nie ma wpływu na jakość wyświetlania obrazu, a ingerencja w konstrukcję telefonu pozostaje całkowicie niedostrzegalna.

Wymiana baterii – na każdą przyjdzie czas

Zużyty akumulator to iPhone’owy problem numer jeden. Prędzej czy później występuje w każdym telefonie, nawet najbardziej zadbanym. Starzenie się baterii to nieodwracalny chemiczny proces, który wpisany jest w cykl życia każdego ogniwa. To niestety także powód, dla którego bateria iPhone objęta jest przez producenta krótszą gwarancją względem pozostałych komponentów telefonu (6 miesięcy zamiast 12).

Zdaniem Apple wymiana baterii wskazana jest co około 500 cykli ładowania. Podczas codziennego użytkowania nikt tych jednak nie liczy, więc dla ułatwienia można przeliczyć to na spadek pojemności akumulatora do około 80% wartości pierwotnej.

Pewne problemy z działaniem iPhone’a – wpływające także na całkowitą wydajność oraz płynność pracy systemu – da się często dostrzec już nieco wcześniej.

Stara bateria powoduje nie tylko krótsze działanie, ale daje też szereg innych usterek, takich jak zacinanie się, resetowanie czy ogólne pogorszenie responsywności telefonu.

Gdy problemy nie ustępują nawet po twardym resecie, warto przekazać sprzęt do serwisu w celu wykonania diagnostyki. Jeśli przyczyna tkwi w kondycji akumulatora, to wymiana baterii na nowe, oryginalne ogniwo sprawi, że nawet leciwy iPhone (o ile posiada aktualne oprogramowanie) będzie działać praktycznie jak nowy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości