• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 71 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Brak prądu i problemy z odbiorem ścieków w Gorzowie i okolicach

19 lutego 2022, 14:31
fot. archiwum
Z powodu braku zasilania energetycznego przepompowni ścieków zlokalizowanych w Gorzowie i okolicznych miejscowościach mogą wystąpić problemy z odbiorem ścieków. PWiK apeluje, aby ograniczyć korzystanie z wody.

Od piątkowego wieczora strażacy z Gorzowa i powiatu gorzowskiego mają pełne ręce roboty. Na godz. 10.30 strażacy z Gorzowa i powiatu interweniowali ponad 300 razy. W akcji usuwania skutków orkanu Eunice bierze udział około 50 zastępów straży pożarnej PSP i OSP. Na stanowisku kierowania pracuje 6 dyżurnych. Strażacy cały czas wyjeżdżają do kolejnych zdarzeń.
Silny wiatr zrywa również linie energetyczne, przez co prądu nie mają tysiące mieszkańców. W związku z brakiem zasilania nie działają przepompownie ścieków, które są zlokalizowane w Gorzowie i podgorzowskich miejscowościach. 

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie informuje, że z powodu braku zasilania energetycznego przepompowni ścieków zlokalizowanych w Gorzowie Wielkopolskim, Santoku, Starym Polichnie, Ciecierzycach, Osiedlu Poznańskim, Karninie, Deszcznie, Maszewie, Gliniku, Ulimiu, Łupowie, Jeninie, Bogdańcu, Motylewie, Stanowicach, Racławiu, Baczynie, Marwicach, Wysokiej, Santocku, Kłodawie, Wojcieszycach, Różankach mogą wystąpić problemy z odbiorem ścieków. 

- W związku z tym zaleca się ograniczenie w korzystaniu z wody. Aktualnie nie jest możliwe ustalenie terminu przywrócenia zasilania. Przepraszamy odbiorców za niedogodności – informuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości