• Dziś /7°
  • Jutro 10°/3°
  • Pojutrze 10°/1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czemu SEO nie zawsze działa?

17 lutego 2022, 13:07, red
Czasem możesz się zastanawiać, dlaczego SEO nie zawsze działa, mimo iż robisz wszystko, co powinieneś, aby tak właśnie było. W takich momentach dochodzisz do wniosku, że być może robisz za mało lub robisz coś źle. Może się właśnie okazać, że tak jest.

Czy wiesz, czym różni się SEO od SEM? Jeśli nie – czytaj dalej!

Na czym polega pozycjonowanie stron?

SEO to akronim angielskiego Search Engine Optimization, czyli jest to optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarki internetowej, zwana potocznie pozycjonowaniem. Na czym polega pozycjonowanie stron? Jest to ciąg różnych działań, które ma na celu między innymi poprawienie kondycji witryny, naprawę błędów, poprawienie lub napisania nowych tekstów, które będą odpowiednio ubrane w słowa kluczowe. To wszystko robi się po to, aby była ona widoczna i bezpieczna. Każda strona jest bowiem przeglądana każdego dnia przez boty indeksujące, które sprawdzają, czy jest ona ciekawa i bezpieczna dla użytkownika. Jeśli tak to pozwalają one na jej publikację w wyszukiwaniach w przeglądarce. Im lepsza kondycja strony, tym wyższą pozycję w wyszukiwaniu uzyska.

Czym jest SEM?

Natomiast innym zagadnieniem związanym z pozycjonowaniem stron jest SEM. SEM, czyli Search Engine Marketing to pełna gama działań marketingowych, które mają uwidocznić stronę w sieci. Oprócz działań związanych z SEO SEM zawiera w sobie dodatkowo działania promujące witrynę jak kampanie linków, czy publikacje artykułów sponsorowanych. Jest to zatem dużo szersze pojęcie, które ma na celu nie tylko optymalizację, ale także uwidocznienie witryny.

Optymalizacja a pozycjonowanie – czy to jest to samo?

Niektórzy uważają, że optymalizacja i pozycjonowanie to dwa różne zagadnienia. Inni mówią, że obejmują one te same działania. Która opcja jest bliżej prawdy? Każda po trochu. Jest tak, ponieważ optymalizacja bez pozycjonowania nie osiągnie zbyt wiele, natomiast pozycjonowanie bez optymalizacji będzie działało gorzej. Jak? Ty trzeba zwrócić uwagę na kompatybilność SEM i SEO.

SEM a SEO – jaka zależność je łączy?

Podejmując się tematu pozycjonowania strony, musisz poznać nie tylko różnice pomiędzy tymi dwoma działaniami, ale przede wszystkim zależności, jakie je łączą. Jak już mówiliśmy, jedno bez drugiego może nie zadziałać. I to może być powód, dla którego Twoje działania nie wykazują efektów. Dlaczego? Nawet najlepiej zoptymalizowana strona, nie będzie wysoko w wynikach wyszukiwania, jeśli nikt o niej nie będzie wspominał (czyli samo SEO nie wystarczy), natomiast jeśli wszyscy będą mówić o stronie, która jest źle skonstruowana, to Google nie będzie jej promować w wyszukiwaniach, bo nie spełnia ona jego wymagań (czyli SEM nie działa bez SEO). Dlatego też powinieneś wziąć pod uwagę, że jedno musi być powiązane z drugim. Jeśli nie wiesz jak, zwróć się do specjalistów – agencji SEM lub SEO.

Jak połączyć SEO i SEM?

Aby połączyć jedno z drugim, musisz wybrać odpowiednią drogę realizacji poszczególnych zadań. W pierwszej kolejności należy zadbać o SEO. Stronę należy odpowiednio zoptymalizować, tak by nie było błędów w kodzie, by teksty były jasne, czytelne i zawierały frazy kluczowe, by zdjęcia miałby małą wagę i odpowiednie meta opisy. Kiedy jesteś już pewien, że wszystko działa idealnie, należy przejść do SEM. W drugiej kolejności do tak zoptymalizowanej strony należy rozpocząć odpowiednią kampanię marketingową – tak by inni o nas mówili. Wykupuje się wtedy artykuły sponsorowane, umieszcza linki do witryny w social mediach oraz na forach tematycznych. Wszystko po to, żeby Google uznało, iż strona jest nie tylko dobrze skonstruowana, ale też po to, by widziało, że inni chcą ją polecać, czyli, że jest wartościowa.

Agencja SEM – wybawienie z kłopotu

Jak widzisz SEO i SEM to rzeczy, które są dość skomplikowane. Nie każdy poradzi sobie z nimi własnoręcznie. Dlatego też, jeśli Twoje działania nie przynoszą odpowiednich rezultatów, lub zatrudniona przez Ciebie agencja SEO nie spełnia Twoich wymagań, zaufaj specjalistom z agencji SEM. Oni nie tylko przeprowadzą dla Ciebie optymalizację strony, ale także zadbają o jej marketing, który ma pomóc w pozycjonowaniu.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości