• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 63 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Koniec z zakupami w niehandlowe niedziele

1 lutego 2022, 14:09
fot. archiwum
Od 1 lutego w życie wchodzą przepisy, które uszczelniają zakaz handlu w niedzielę. To oznacza, że od najbliższej niedzieli nie będziemy mogli już zrobić zakupów w supermarketach czy dyskontach, które do tej pory wykorzystywały lukę w przepisach.

Wiele osób w ciągu ostatnich miesięcy przyzwyczaiło się już do tego, że zakupy spożywcze w marketach i dyskontach mogło zrobić nawet w niehandlowe niedziele, kiedy sklepy teoretycznie powinny być zamknięte. Wszystko przez to, że największe sieci handlowe postanowiły latem 2021 roku wykorzystać lukę w przepisach i otworzyć swoje sklepy we wszystkie niedziele powołując się na przepisy o placówkach pocztowych. Dzięki temu w niehandlowe niedziele mogliśmy zrobić zakupy m.in. W Lidlu, Biedronce, Intermarche czy Kauflandzie.

Niestety mamy złą wiadomość dla klientów, którzy zdążyli zapomnieć o tym, że w Polsce obowiązuje zakaz handlu z niedzielę. We wtorek 1 lutego w życie weszła nowelizacja ustawy, która uszczelnia zakaz handlu w niedzielę. To oznacza, że od tej pory w niehandlowe niedziele będą mogły być otwarte tylko te sklepy, które mają 40% przychodów z działalności pocztowej. Tym samym największe sieci handlowe będą musiały zamknąć swoje sklepy w niedziele.

Dlatego też w najbliższą niedzielę 6 lutego sklepy największych sieci takich jak Lidl, Biedronka czy Kaufland będą zamknięte. - Od 1 lutego sklepy Lidl Polska będą czynne od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe - informuje sieć Lidl Polska.

Zakupy w 2022 roku będziemy mogli zrobić w siedem niedziel handlowych. Pierwsza już za nami - była 30 stycznia. Kolejna będzie dopiero 10 kwietnia przed Wielkanocą. Następne niedziele handlowe będą przypadały: 24 kwietnia, 26 czerwca, 28 sierpnia, 11 grudnia oraz 18 grudnia.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości