• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Szpital ma dostać od miasta 1 mln zł na bardzo ważną inwestycję

22 stycznia 2022, 17:32
fot. archiwum
Władze Gorzowa chcą przekazać szpitalowi 1 mln zł na budowę ośrodka dializoterapii z udziałem nefrologicznym w celu przeciwdziałania pandemii COVID-19. Jednak zanim to się stanie, na przekazanie pieniędzy w formie dotacji celowej muszą zgodzić się radni.

Podczas najbliższej Sesji Rady Miasta, która odbędzie się w środę 26 stycznia, radni zajmą się uchwałą w sprawie "udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej Województwu Lubuskiemu". O co chodzi? Najprościej mówiąc, miasto Gorzowa przeznaczy 1 mln zł na rozbudowę Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, a dokładnie na budowę ośrodka dializoterapii z udziałem nefrologicznym w celu przeciwdziałania pandemii COVID-19.

Jeżeli radni podejmą uchwałę, wówczas 1 mln zł zostanie przekazany szpitalowi w formie dotacji celowej w 2022 roku. - W związku z trwającym stanem epidemicznym w Polsce oraz mając na względzie aktualne potrzeby zdrowotne mieszkańców Gorzowa związane z realizacją usług medycznych na najwyższym i możliwie najbezpieczniejszym poziomie zachodzi konieczność dostosowania sposobu funkcjonowania posiadanej infrastruktury Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie do obowiązujących standardów epidemicznych. Dofinansowanie inwestycji jest związane z budową ośrodka dializoterapii z oddziałem nefrologicznym. Wykonanie inwestycji pozwoli na odizolowanie pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych od osób, które zgłaszają się po porady i na zabiegi niewymagające hospitalizacji, co w konsekwencji przełoży się na poprawę jakości świadczonych przez szpital usług. Dofinansowanie inwestycji związanej z rozbudową szpitala jest niezbędna dla ratowania zdrowia i życia mieszkańców - tłumaczy Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa.

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie podpisał umowę z wykonawcą. Budową ośrodka dializoterapii z oddziałem nefrologicznym zajmie się firma LK INWEST z Wrocławia. Koszt inwestycji to 18 mln 844 tys. 844 zł. brutto. Obecnie wykonawca zajmuje się projektowaniem oddziału. Prace budowlane niebawem ruszą i zostaną zakończone na przełomie 2022/2023 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości