Wiadomości

Alarm bombowy w szpitalu w Gorzowie

8 stycznia 2022, 23:00
fot. archiwum
W sobotni wieczór służby otrzymały zgłoszenie o podejrzeniu podłożenia ładunku wybuchowego w szpitalu w Gorzowie. Na miejsce została wysłana straż pożarna i policja.

W sobotę 8 stycznia o godz. 22.46 do gorzowskich służb wpłynęła informacja o podejrzeniu podłożenia ładunku wybuchowego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. Na miejsce został wysłany jeden zastęp straży pożarnej oraz policja.

- Pracownik ochrony szpitala otrzymał telefon od nieznanej osoby z informacją, że w poczekali szpitala została podłożona bomba i wybuchnie za 30 minut – opowiada Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Służby podjęły decyzję, aby nie ewakuować pacjentów lecznicy. Trwa obecnie sprawdzanie poczekali gorzowskiego szpitala.

AKTUALIZACJA

godz. 23.25 - Służby sprawdziły poczekalnię szpitala. Na szczęście okazało się, że alarm był fałszywy i żadnej bomby nie było. Teraz policjanci będą próbowali ustalić, kto odpowiada za głupi żart. Za celowe i fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Oprócz odpowiedzialności karnej trzeba liczyć się również z możliwością pociągnięcia do odpowiedzialności finansowej

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości