Wiadomości

SOR w Gorzowie przeżywał oblężenie

20 grudnia 2022, 09:05
fot. archiwum
W poniedziałek 19 grudnia do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy ul. Dekerta w Gorzowie zgłosiło się blisko 50 osób, które doznały urazów w wyniku poślizgnięcia się i upadku na oblodzonym chodniku. Najczęściej dochodziło do urazów rąk, nóg czy głowy.

Prognozy IMGW dotyczące gołoledzi sprawdziły się i w poniedziałek 19 grudnia chodniki oraz osiedlowe uliczki w Gorzowie były oblodzone. Trudne warunki dla pieszych spowodowały, że Szpitalny Oddział Ratunkowy gorzowskiego szpitala przy ul. Dekerta przeżywał prawdziwe oblężenie. Co chwilę na SOR zgłaszały się osoby, które doznały urazu w wyniku poślizgnięcia się na oblodzonym chodniku i upadku.

- W poniedziałek od godz. 15 do godz. 23 na SOR trafiło łącznie 49 osób, które doznały urazów rąk, nóg czy głowy. Praktycznie wszystkie osoby zostały opatrzone oraz założono im opatrunek gipsowy, a następnie wypisano ze szpitala. Z kolei 4 osoby z poważniejszymi obrażeniami zostały na oddziale ortopedii. Ponadto trafiła do naszego szpitala jedna osoba z wypadku komunikacyjnego, która przebywa na oddziale chirurgii - komentuje Aleksandra Szymańska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Jak się okazuje, we wtorek na gorzowski SOR trafiają kolejne osoby, które wczoraj upadły i dzisiaj odczuwają ból, więc zgłaszają się po pomoc.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości