Wiadomości

Rośliny, które nigdy nie zawiodą - o zaletach sztucznych roślin

22 grudnia 2021, 19:23, red
Żywe draceny, caladium, czy inne rośliny doniczkowe pięknie prezentują się we wnętrzach domów oraz mieszkań. Niestety nie każdy ma rękę do pielęgnacji takich zielonych przyjaciół, a co za tym idzie, pieniądze wydane na wspaniałe okazy wyrzucamy do śmietników. Co zatem zrobić, jeśli chcemy mieć w czterech ścianach ożywiającą zieleń roślin, ale nie mamy czasu lub talentu do ich uprawy?

Wiecznie zielone okazy

Odpowiedzią na problemy osób zapracowanych oraz takich, które ususzą nawet kaktusa, są sztuczne rośliny. Być może wielu z nas kojarzy je nie najlepiej z koszmarkami z końcówki ubiegłego wieku, jednak obecnie producenci takich ozdób naprawdę przechodzą samych siebie. Liście wykonane z tworzyw syntetycznych są niemalże doskonałe. Każda plamka, żyłka, czy przebarwienie wygląda realistycznie, dzięki czemu nikt nie zauważy, że nasz parapet zdobią tekstylne monstery lub plastikowe epipremnum, a my będziemy mogli cieszyć oczy ich nieskazitelnym wyglądem.

Sztuczne rośliny, które warto kupić

Chcąc zainwestować w kilka wyprodukowanych, a nie wyhodowanych roślin, najlepiej postawić na gatunki, które są trudne do utrzymania w warunkach domowych, a przy tym bardzo efektownie się prezentują. Doskonałym dodatkiem do wnętrza będzie sztuczna palma sporych rozmiarów lub metrowy ficus benjamina. Dobrym pomysłem jest także zakup takich okazów do łazienki, ponieważ panująca tam wilgoć służy niewielu gatunkom żywym. W okolicach prysznica dobrze będzie wyglądał zamiokulkas, natomiast w wiszącym kwietniku nic nie zaprezentuje się lepiej niż philodendron. 

Perfekcyjne połączenie z naturą

Sztuczne rośliny będące dokładnym odwzorowaniem okazów występujących w przyrodzie stworzą ładną kompozycję w zestawieniu ze swoimi naturalnymi kolegami. Wyżej wymienione gatunki w wydaniu syntetycznym to rośliny, które w rzeczywistości wymagają dużo uwagi oraz dbałości o odpowiednie dawkowanie wody. Kupując sztuczne kwiaty doniczkowe i łącząc je prawdziwymi, odpornymi na ludzkie niedociągnięcia odmianami, stworzymy naprawę doskonałe połączenie. Dzięki temu nasze wnętrza będą kipieć soczystą zielenią, a my nie będziemy musieli szukać opieki dla kolekcji roślin, gdy postanowimy wyjechać na kilka dni. 

Sztuczne rośliny to wspaniały oraz, wbrew pozorom, bardziej ekologiczny sposób na zielony dom dla osób, które nie mają tzw. ręki do roślin. Jedna inwestycja w tego typu dekoracje wystarczy nam na lata, a nasz brak regularności w podlewaniu lub częste nieobecności będą nam wybaczone przez wiecznie zielone drzewka i pnącza wykonane z tworzyw syntetycznych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości