• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 71 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów: 150 osób protestowało przeciwko ustawie LEX-TVN

19 grudnia 2021, 19:35
Blisko 150 osób wzięło udział w demonstracji popierającej wolne media. W Gorzowie zwolennicy stacji TVN zebrali się pod Studnią Czarownic, w okolicach biura PiS

- Bądźmy wszyscy ponad podziałami. Walczmy o wolne media, wolnych ludzi, wolną Polskę - mówił Jarosław, członek stowarzyszenia Polska 2050, który uczestniczył w niedzielnej manifestacji w Gorzowie.

- Nic byśmy się nie dowiedzieli, gdyby nie wolne media. Walka o TVN, to walka o wolną Polskę, wszyscy potrzebujemy wolnych mediów - mówiła jedna z uczestniczek.

Demonstracje w obronie TVN i wolnych mediów odbywały się w całej Polsce. Równocześnie, podczas trwania programu informacyjnego Fakty TVN, apel na specjalnie stworzonej stronie internetowej podpisywały tysiące osób. Oto jego treść: 17 grudnia Sejm uchwalił ustawę LEX TVN. Jest to atak na wolne media, który ma pozbawić Państwa możliwości oglądania wszystkich kanałów TVN. Prosimy o podpisanie apelu w obronie stacji. Dziękujemy za wsparcie. Wolne media są fundamentem demokracji. Chcę, by decyzja o tym, który kanał telewizyjny oglądam, należała wyłącznie do mnie. Chcę mieć dostęp do różnorodnych informacji, programów i rozrywki. Atak na wolność mediów ma daleko idące konsekwencje dla przyszłości Polski. Niszczone są wzajemne relacje z USA, największym sojusznikiem i gwarantem bezpieczeństwa naszego kraju. Nie możemy na to pozwolić! Potrzebujemy silnej, opartej na zaufaniu współpracy z międzynarodowymi partnerami. W związku z tym apeluję do Prezydenta RP Andrzeja Dudy, aby niezwłocznie zawetował LEX TVN.

Poniżej możesz podpisać się pod apelem w obronie wolnych mediów. Kliknięcie w grafikę przeniesie na stronę nadawcy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Fotoreportaż


1/3 Gorzów: 150 osób protestowało przeciwko ustawie LEX-TVN

1/3 Gorzów: 150 osób protestowało przeciwko ustawie LEX-TVN

2/3 Gorzów: 150 osób protestowało przeciwko ustawie LEX-TVN

2/3 Gorzów: 150 osób protestowało przeciwko ustawie LEX-TVN

3/3 Gorzów: 150 osób protestowało przeciwko ustawie LEX-TVN

3/3 Gorzów: 150 osób protestowało przeciwko ustawie LEX-TVN

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości