Wiadomości

Most w Santoku zostanie zamknięty

17 grudnia 2021, 12:14
fot. facebook.com/UrzadGminySantok
W niedzielę 19 grudnia na dwie godziny zostanie zamknięty most na rzece Noteć w Santoku. Wszystko przez to, że most jest w złym stanie technicznym i trzeba wykonać tymczasowe podparcie jednego z przęseł.

Od listopada kierowcy jadący drogą wojewódzką nr 158 przez Santok muszą liczyć się z utrudnieniami na moście na rzece Noteć. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze zdecydował się zamknąć jeden z pasów ruchu i wprowadzić ruch wahadłowy sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej.

Wszystko przez to, że przeprawa jest po prostu w złym stanie technicznym. - Potwierdza to raport z przeglądu rocznego obiektu wskazujący stan niedostateczny oraz wykonana ekspertyza, podczas której stwierdzono uszkodzenie strefy podparcia przęsła zespolonego nr 3 na podporze pośredniej. Uszkodzenie wprost stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa konstrukcji mostu. W celu zabezpieczenia stwierdzonego uszkodzenia zostało zlecone wykonanie podparcia tymczasowego. Obecnie na obiekcie jest wprowadzony ruch wahadłowy – komentuje Marcin Ogorzałek, naczelnik wydziału mostów w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.

Natomiast w niedzielę 19 grudnia od godz. 9 rano most w Santoku zostanie zamknięty. Jak informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich, niezbędne jest wykonanie prac naprawczych. Chodzi o budowę tymczasowego podparcia jednego z przęseł. Według założeń, prace mają potrwać dwie godziny (do godz. 11). Jednak pracownicy ZDW zastrzegają, że jest to orientacyjny czas i roboty mogą się wydłużyć. Po tym czasie na moście zostanie wznowiony ruch wahadłowy.

- W godz. 9-11 ruch na moście na Noteci w Santoku zostanie całkowicie wstrzymany. Weźcie to pod uwagę planując niedzielne wyjazdy – apeluje gmina Santok. Osoby, które będą chciały dotrzeć w niedzielę w godz. 9-11 np. z Santoka do Lipek Wielkich będą musiały korzystać z objazdu przez Skwierzynę (ponad 60 km) lub przez Zwierzyn (59 km).

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze zapowiada, że za początku 2022 roku podejmie działania w celu jak najszybszej naprawy mostu w zakresie, który pozwoli zminimalizować ograniczenie dopuszczalnej masy pojazdów mogących się po nim poruszać. A także będzie się starał o dofinansowanie na ogłoszenie przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej dot. przebudowy obiektu lub rozbiórki i budowy nowego mostu.

AKTUALIZACJA

godz. 20 - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze poinformował, że most w Santoku nie będzie jednak zamknięty w niedzielę 19 grudnia. Wszystko przez to, że robotnicy już w piątek poradzili sobie ze wszystkimi pracami i nie trzeba będzie zamykać przeprawy.

Ruch na moście nadal będzie odbywał się wahadłowo przy pomocy sygnalizacji świetlnej.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości