• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Świąteczne sprzątanie na życzenie. Jakie ceny są w Gorzowie?

6 grudnia 2021, 12:35, mk
Znów te święta i znów te brudne okna? Przyjeżdża pół rodziny, a Ty masz w domu kompletny chaos? W obecnych czasach to nie problem. Na grupach w Gorzowie ogłaszają się ci, którzy doprowadzą Twój dom do porządku.

Odwieczny problem - brudne okna na święta. Wielu już dawno przestało się tym przejmować i z tej uciążliwej czynności zrezygnowało. Tym bardziej że czyste okna nie sprawią, że nasze święta będą bardziej magiczne. Dla wielu jednak legendarne już mycie okien utrapienie, z którym mierzą się przed każdymi świętami. 

O ile mycie okien przed Wielkanocą może być nawet przyjemne, bo patrzymy jak wszystko wokół budzi się do życia, tak szorowanie brudnych okien w mrozie i przy dołującej pogodzie nie musi nam się wcale podobać. Na szczęście szybko możemy znaleźć rozwiązanie naszych problemów. Od kilku lat coraz bardziej popularne są usługi sprzątania przed świętami. Mniej lub bardziej legalne, ale cel jest osiągnięty. Okna czyste, podłogi lśniące, a my możemy już myśleć tylko o słodkim lenistwie podczas świątecznych kolacji, czy obiadów.

Na facebookowych grupach w Gorzowie i okolicach pojawiło się mnóstwo ogłoszeń osób, które zajmują się na co dzień sprzątaniem w cudzych mieszkaniach. Im bliżej świąt, tym terminów wolnych coraz mniej, więc jeżeli chcemy skorzystać z usług tego typu firm - lepiej się pospieszmy.

Ceny? Tanio nie jest, ale jeżeli spojrzymy na ilość pracy, którą musi wykonać osoba sprzątająca, to dojdziemy do wniosku, że ostatecznie warto wyłożyć parę złotych.

W zakres usługi wchodzi wycieranie kurzu z mebli, sprzętów RTV i AGD, parapetów, mycie podłóg, odkurzanie dywanów i chodników, mycie zlewów i blatów kuchennych, mycie płyty kuchennej oraz frontów szafek kuchennych, mycie wanny/brodzika, muszli klozetowej w łazience, czyszczenie luster oraz wyrzucenie śmieci do śmietnika pod blokiem. Okna to osobna rzecz. 

Sprzątanie mieszkania do 50 metrów kwadratowych to jednorazowy koszt 150 złotych. Od 50 do 100 metrów kwadratowych - 200 złotych. Im więcej metrów, tym cena proporcjonalnie wyższa. Za okna płaci się osobno. Umycie standardowego ona to dziś około 30 złotych, okna dachowego - 15, a drzwi balkonowych 20. 

Ile więc zapłacimy za świąteczne doprowadzenie naszego średniej wielkości mieszkania na przyjęcie gości? Trzypokojowe mieszkanie o wielkości około 60 metrów kwadratowych - wraz z myciem okien to koszt około 300 złotych. Czy to dużo? Sami oceńcie!

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości