Wiadomości

Drewno na ścianie? Lamele nie tylko do salonu

3 grudnia 2021, 11:53, red, 6
Wykończenie ścian lub sufitów nie musi być nudne i konwencjonalne. Malowanie farbą czy wieszanie obrazków to nie jedyne sposoby na zagospodarowanie tych powierzchni - kolejnym są lamele pionowe, stanowiące ciekawą i intrygująca propozycję wykończeniową.
  • Czym są lamele?
  • Jak wykorzystać lamele ścienne?

Lamele ścienne to materiały o szerokim zastosowaniu. Można je potraktować jako dekorację ściany lub element dzielący jedno pomieszczenie od drugiego, a także zamontować zarówno na ścianie, jak i na suficie - pasują do niemal każdego wnętrza i we wszystkich będą równie piękne i funkcjonalne.

Czym są lamele?

Lamele drewniane pionowe zna niemal każdy. Obecnie zyskują one coraz większą popularność i są stosowane nie tylko w prywatnych domach, ale również w modernistycznych, ekskluzywnych biurach. Lamelami nazywa się dekoracyjne panele drewniane, przyjmujące najczęściej formę długich listew, które układa się pionowo na ścianie lub suficie. Mogą być wykonane z drewna takiego jak dąb naturalny, jesion, orzech, buk, sosna lub bambus, a także z płyty MDF. Lamele wykonane z MDF są tańsze niż te stricte drewniane, a dzięki specjalnym powłokom utrzymują swoją jakość przez długi czas.Główną zaletą lameli jest ich dekoracyjny wygląd oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki tym cechom można je stosować zarówno w pomieszczeniach, które mają wyglądać efektownie, jak salon czy sypialnie, jak i w tych, w których najważniejsza jest funkcjonalność, np. w kuchni lub przedpokoju. Wnętrze, w którym zostaną zamontowane lamele, z pewnością zyska nowy, świeży, wpisujący się w trendy wnętrzarskie wygląd. O tym, że warto zainteresować się lamelami świadczy fakt, że są one coraz częściej wykorzystywane w projektach tworzonych przez najlepszych architektów wnętrz. Dzięki temu, że są to elementy łatwe w montażu, do stworzenia z nich efektownej dekoracji nie trzeba wynajmować specjalistycznej ekipy remontowej. Z montażem z pewnością poradzi sobie każdy.

Jak wykorzystać lamele ścienne?

Niezależnie od typu wnętrza, lamele sprawdzą się idealnie jako dekoracja, element wygłuszający pomieszczenie czy ciekawa i niekonwencjonalna forma ścianki działowej. W salonie są wykorzystywane często jako wykończenie części ściany - przyciągające wzrok lamele mogą chronić ścianę za sofą lub narożnikiem przed zabrudzeniem, a dodatkowo stanowić niekonwencjonalne miejsce do umieszczenia zdjęć lub innych dekoracji. Podobnie można je wykorzystać w sypialni, gdzie stanowią formę zagłówka za łóżko.

We wnętrzach typowo użytkowych, jak przedpokój lub klatka schodowa, lamele nie tylko zabezpieczają ściany, ale mogą być tek wykorzystane jako forma wieszaka na kurtki. Dokładając do nich punktowe oświetlenie LED lub taśmy LED, można stworzyć ciekawą formę oświetleniową, pełniącą jednocześnie rolę dekoracji. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie lameli w dwóch kolorach układanych naprzemiennie lub wykorzystanie listewek o różnej grubości. To połączenia niekonwencjonalne, stosowane głównie w pomieszczeniach urządzonych w stylu minimalistycznym, gdzie tworzą ciekawą dekorację. Taki zabieg można zastosować w prywatnym domu, jak i biurze - w każdym pomieszczeniu sprawdzi się idealnie.

Lamele sufitowe i ścienne dostępne są w https://lameo.pl/ w różnych kolorach i długościach. Łatwo można je przyciąć do potrzebnej długości oraz zamontować na danej powierzchni. Najczęściej wykorzystuje się do tego specjalny klej, który nie narusza struktury ściany, a jednocześnie zapewnia stabilne przytwierdzenie lameli do jej powierzchni.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości