• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 19
Wiadomości

Sposoby na poprawę nastroju

23 listopada 2021, 12:10, red
Każdy z nas czasami miewa zły nastrój. Złe samopoczucie i kiepski nastrój często pojawia się jesienią. Krótkie dni, niedobór światła słonecznego, chłód, deszcz, śnieg, mgła to główni winowajcy obniżenia nastroju u wielu osób. Długotrwałe obniżenie nastroju może doprowadzić do depresji. Istnieje kilka sposobów, które skutecznie pomagają walczyć z obniżonym nastrojem.

Wysiłek fizyczny

Jednym z tych sposobów jest wysiłek fizyczny. Nie trzeba od razu kupować karnetu na siłownię. Należy wybrać taką formę ruchu, która sprawia nam przyjemność. Obecnie bardzo modne są domowe siłownie, na których swobodnie, bez skrępowania ćwiczyć można w każdej wolnej chwili. Wystarczy jeden lub dwa sprzęty, np. rower treningowy kupiony w marbo-sport.pl, stepper lub orbitrek.

Wysiłek fizyczny pobudza organizm do uwalniania endorfin – hormonów szczęścia. Sprawdzoną formą relaksu jest spacer. Ma mnóstwo korzyści. Zapewnia porcję ruchu, dotlenia organizm, obniża poziom stresu.

Najlepiej spacerować w otoczeniu przyrody, po parkach, lasach. Obecność natury działa na człowieka kojąco. Na poprawę nastroju bardzo pozytywnie wpływa słońce wytwarzające ważną dla organizmu witaminę D.

Relaksująca kąpiel

Skutecznym sposobem na poprawę samopoczucia jest relaksująca kąpiel. Kąpiel w gorącej wodzie ma działanie uspokajające, dlatego najlepiej ją brać bezpośrednio przed pójściem do łóżka. Kąpiel warto urozmaicić olejkami eterycznymi, które dodatkowo nas zrelaksują. Jeżeli mamy więcej czasu, można zorganizować w łazience domowe spa, zapalić świece zapachowe, włączyć relaksującą muzykę, nałożyć maseczkę na twarz i na włosy i oddać się przyjemności.

Odpowiednio długi i dobry jakościowo sen

Dla dobrego samopoczucia niezbędny jest sen. Gdy wstajemy niewyspani, jesteśmy bardziej rozdrażnieni, nerwowi, w pracy mamy problemy z koncentracją i skupieniem uwagi, jesteśmy bardziej narażeni na popełnienie błędów. Dorosły człowiek potrzebuje około 7-8 godzin snu na dobę.

Zdrowa dieta

Przyjrzyjmy się swojej diecie. Wielu z nas je w pośpiechu, nieregularnie, pomiędzy kolejnymi posiłkami robimy długie przerwy, napady głodu zaspokajamy słodyczami i innymi niezdrowymi przekąskami. Pora to zmienić.

Drobne przyjemności

Samopoczucie zdecydowanie poprawi sprawienie sobie drobnej przyjemności. Wyjście na zakupy, do fryzjera czy do kosmetyczki, spotkanie z przyjaciółmi, obejrzenie ciekawego filmu to tylko kilka sposobów na poprawę nastroju. Każdy z nas wie, co sprawia mu przyjemność.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości