• Dziś 30°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Jak sprawdzić, kto do nas dzwonił?

15 listopada 2021, 13:38
Nieznany numer na wyświetlaczu naszego telefonu to dla wielu osób powód do niepokoju czy nawet paniki. Wszystko przez oszustów i nieuczciwych sprzedawców, którzy niemal codziennie starają się wykorzystywać naszą naiwność, łatwowierność czy niewiedzę. Okazuje się jednak, że nie wszystkie połączenia z nieznanych numerów są potencjalnie szkodliwe i można się o tym przekonać za pośrednictwem sieci. W internecie znajdziemy bowiem wiele serwisów i baz komentarzy, które pozwolą nam nieco pewniej poruszać się w świecie nieznanych numerów.

Czym jest nieznany numer i kto z niego dzwoni?

O nieznanych numerach w języku angielskim przeczytać możemy chociażby pod adresem https://inlookup.com. Rozważania na ich temat warto rozpocząć od określenia, czym tak naprawdę są nieznane numery. Taki identyfikator to po prostu numer, który nie jest powiązany z żadnym z kontaktów zapisanych w pamięci naszego urządzenia. Wiele osób nie odbiera tego rodzaju połączeń i automatycznie wiąże je z nieuczciwymi praktykami sprzedażowymi czy oszustwami telefonicznymi. Takie podejście nie może dziwić - dziś nikt nie jest w pełni bezpieczny, zwłaszcza, że oszuści coraz częściej wykorzystują zaawansowane socjotechniki. Okazuje się jednak, że nie każde tego rodzaju połączenie to zagrożenie, którego musimy się obawiać. Za nieznanym numerem może przecież stać znana nam osoba lub przedstawiciel firmy, z której usług aktualnie korzystamy. Użytkownicy często pomocy szukają w sieci i ma to charakter ogólnoświatowy - widać to chociażby po popularności frazy typu: "Who called me" czy "Who is calling me". Gdzie szukać pomocy w internecie i czy ustalenie właściciela danego numeru zawsze jest możliwe?

Jak sprawdzić właściciela konkretnego numeru telefonu?

Na wstępie warto zaznaczyć, że ustalenie właściciela konkretnego numeru nie zawsze jest możliwe (zwłaszcza w przypadku osób prywatnych). W innych przypadkach pomóc może już sama wyszukiwarka, która skojarzy konkretny numer z daną firmą lub osobą (jeśli numer ten podany jest publicznie w sieci). W innych przypadkach warto skorzystać z baz danych, komentarzy i opinii, które tworzone są przez samych użytkowników sieci. Dzięki nim dowiemy się wiele na temat tysięcy numerów i ustalimy ich potencjalną szkodliwość. Umożliwi nam to dodanie do listy kontaktów bezpiecznych numerów i zablokowanie tych, które mogą narazić nas na problemy. Pamiętać należy, że wiele tego rodzaju serwisów działa w oparciu o opłatę (jednorazowa lub subskrypcyjną) - przed skorzystaniem z nich z całą pewnością warto więc zapoznać się z ich regulaminem, zasadami działania czy cennikiem. Więcej przeczytać możecie pod linkiem https://inlookup.com.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości