Wiadomości

Ewakuacja pasażerów pociągu Intercity. Ktoś zostawił torbę

4 listopada 2021, 17:33
foto: Marcin Kluwak/Lubuskie24.pl
Express InterCity Berolina z Warszawy do Berlina miał dziś przymusowy postój pod Świebodzinem. Obsługa pociągu znalazła porzucony bagaż. Pociąg zatrzymano, pasażerów ewakuowano, a na miejsce wezwano służby ratunkowe.

W czwartek 4 listopada po godz. 8 dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Świebodzinie otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu ładunku wybuchowego w pociągu Express Intercity relacji Warszawa-Berlin. Na miejsce zostało wysłanych kilka jednostek straży pożarnej, policję oraz pirotechników - informuje na swoich stronach internetowych regionalny portal Lubuskie24.pl

- Strażacy pomagają policji w działaniach i zabezpieczają teren. Pociąg został zatrzymany we wsi Kupienino koło Świebodzina. Z pociągu zostały ewakuowane 74 osoby, to 68 pasażerów i 6 osób z obsługi. Burmistrz Świebodzina udostępnił świetlice osobom ewakuowanym – opowiada mówił w rozmowie z Lubuskie24.pl, Dariusz Szymura, rzecznik lubuskich strażaków.

- W pociągu został znaleziony pozostawiony bagaż. Dlatego też został ogłoszony alarm bombowy i podjęliśmy niezbędne kroki dla bezpieczeństwa pasażerów i załogi pociągu. Na miejscu działają pirotechnicy – komentuje Marcin Ruciński, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Jak informuje portal, po zakończonej akcji służb, pasażerowie mogli wrócić do pociągu i ruszyć w dalszą trasę. - Czekaliśmy kilka godzin w świetlicy. Na szczęście byliśmy o wszystkim informowani. Dostaliśmy kawę, herbatę i ciepły posiłek. Organizacja całej akcji ewakuacyjnej i zapewnienia nam miejsca schronienia na duży plus. Na szczęście mogę już jechać dalej - opowiadał jeden z pasażerów pociągu.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości