• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Coraz więcej osób zakażonych COVID-19 w szpitalu w Gorzowie

2 listopada 2021, 16:24
fot. archiwum
Przybywa pacjentów zakażonych koronawirusem w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. We wtorek 2 listopada na oddziale zakaźnym było 36 pacjentów, z czego aż 25 to osoby niezaszczepione. Na intensywnej terapii przebywa łącznie 6 osób – wszystkie to osoby niezaszczepione, które najciężej przechodzą COVID-19.

Rośnie liczba pacjentów zakażonych COVID-19, które trafiają na oddział zakaźny Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. We wtorek 2 listopada w gorzowskim szpitalu przebywało 36 osób zakażonych koronawirusem, z czego 25 to osoby niezaszczepione. Natomiast na intensywnej terapii przebywa łącznie 6 osób – wszyscy pacjenci to osoby niezaszczepione, które najciężej przechodzą COVID-19.

- Spodziewałam się, że prędzej czy później mogę zachorować. Wcześniej rzadko chorowałam, nie narzekałam na kondycję czy odporność, dlatego nie zaszczepiłam się. Liczyłam na to, że mam na tyle silny organizm, że nawet jeśli zachoruję, to choroba będzie miała łagodny przebieg. Stało się inaczej; pierwszych dni hospitalizacji prawie nie pamiętam - mówi 30-letnia Marta, która na oddziale covidowym spędziła 11 dni. Decyzję o szczepieniu ciągle odkładała też Teresa Włodarkiewicz. - Ciągle uważałam, że mam „na głowie” ważniejsze sprawy. Myślałam, że choroba mnie nie dotyczy. Teraz jak tylko będę mogła przyjmę szczepionkę – opowiada pani Teresa.

- Wśród pacjentów, których dotknęła czwarta fala pandemii, dominują osoby niezaszczepione, dlatego apelujemy: drodzy państwo, szczepie się - podkreśla Katarzyna Barna, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. 

Do listopada szpital w Gorzowie dysponował 50 łóżkami dla osób zakażonych koronawirusem i 10 łóżkami na oddziale intensywnej opieki medycznej. Od 2 listopada liczba łóżek o charakterze obserwacyjno-zakaźnym została zwiększona do 90. 


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości