Wiadomości

Byłeś pacjentem szpitala w Gorzowie? Spodziewaj się telefonu z NFZ

28 października 2021, 09:35
fot. archiwum
Jeżeli ktoś w ostatnim czasie był pacjentem Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, może spodziewać się telefonu od przedstawiciela Narodowego Funduszu Zdrowia i kilku pytań związanych z pobytem na oddziale. Powód? Poznanie opinii pacjentów na temat pobytu w szpitalu i wskazanie rzeczy, które należy poprawić.

Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczyna ogólnopolską akcję ankietowania pacjentów polskich szpitali. Dotyczy to także osób hospitalizowanych w ostatnim czaise w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. Badanie ankietowe jest objęte pilotażem, co oznacza, że nie każda osoba, która była leczona w szpitalu będzie proszona o przekazanie swojej opinii. Ankieta jest anonimowa. Ankieterzy będą znali tylko numer telefonu, płeć pacjenta, oraz nazwę placówki, w której był leczony. 

Narodowy Fundusz Zdrowia apeluje do pacjentów, o to, by nie podawali ankieterom danych osobowych takich jak imię i nazwisko, numer PESEL czy rodzaj świadczenia z jakiego korzystali. 

- Ankieterzy zadadzą 9 ściśle określonych pytań. Czy zespół medyczny był zaangażowany w uśmierzanie bólu, jaka była jakość wyżywienia, czy komunikacja była zrozumiała, czy zespół medyczny zrozumiale informował o ryzyku związanym z lekami, czy zapewnił wsparcie emocjonalne, czy bezpośrednie otoczenie pacjenta było czyste. Ponado będą się pytać czy w nocy była cisza, czy zespół medyczny włączał pacjenta w decyzję o leczeniu i jakie jest prawdopodobieństwo polecenia tego szpitala/oddziału innym pacjentom – opowiada Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Narodowy Fundusz Zdrowia prosi o zakończenie rozmowy z ankieterem jeśli tylko jego zachowanie będzie budziło jakiekolwiek wątpliwości i zgłoszenie tego faktu pod numerem telefonu 800 190 590. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości