• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Byłeś pacjentem szpitala w Gorzowie? Spodziewaj się telefonu z NFZ

28 października 2021, 09:35
fot. archiwum
Jeżeli ktoś w ostatnim czasie był pacjentem Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie, może spodziewać się telefonu od przedstawiciela Narodowego Funduszu Zdrowia i kilku pytań związanych z pobytem na oddziale. Powód? Poznanie opinii pacjentów na temat pobytu w szpitalu i wskazanie rzeczy, które należy poprawić.

Narodowy Fundusz Zdrowia rozpoczyna ogólnopolską akcję ankietowania pacjentów polskich szpitali. Dotyczy to także osób hospitalizowanych w ostatnim czaise w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. Badanie ankietowe jest objęte pilotażem, co oznacza, że nie każda osoba, która była leczona w szpitalu będzie proszona o przekazanie swojej opinii. Ankieta jest anonimowa. Ankieterzy będą znali tylko numer telefonu, płeć pacjenta, oraz nazwę placówki, w której był leczony. 

Narodowy Fundusz Zdrowia apeluje do pacjentów, o to, by nie podawali ankieterom danych osobowych takich jak imię i nazwisko, numer PESEL czy rodzaj świadczenia z jakiego korzystali. 

- Ankieterzy zadadzą 9 ściśle określonych pytań. Czy zespół medyczny był zaangażowany w uśmierzanie bólu, jaka była jakość wyżywienia, czy komunikacja była zrozumiała, czy zespół medyczny zrozumiale informował o ryzyku związanym z lekami, czy zapewnił wsparcie emocjonalne, czy bezpośrednie otoczenie pacjenta było czyste. Ponado będą się pytać czy w nocy była cisza, czy zespół medyczny włączał pacjenta w decyzję o leczeniu i jakie jest prawdopodobieństwo polecenia tego szpitala/oddziału innym pacjentom – opowiada Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Narodowy Fundusz Zdrowia prosi o zakończenie rozmowy z ankieterem jeśli tylko jego zachowanie będzie budziło jakiekolwiek wątpliwości i zgłoszenie tego faktu pod numerem telefonu 800 190 590. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości