• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Kup worek cementu i odbierz paczkę. Castorama też jest placówką pocztową

24 października 2021, 12:26, red
Stało się. Castorama od niedzieli 24 października jest pełnoprawną placówką pocztową. Oznacza to, że oprócz kupienia worka cementu, czy kilku litrów farby, będzie można przy okazji nadać paczkę.

Jak informuje portal Lubuskie24.pl, w województwie lubuskim są dwa takie sklepy - w Gorzowie i Zielonej Górze i oba są otwarte. Jak czytamy na stronie internetowej placówki, w niedzielę sklepy czynne są od 10 do 18. 

- Castorama ponownie wychodzi naprzeciw potrzebom klientów. Od teraz będziemy czynni także w każdą niedzielę - informuje w komunikacie sieć. 

Sklepy wielkopowierzchniowe korzystające z triku na placówkę pocztową będa mogły działać w ten sposób tylko do lutego - czytamy na łamach portalu. W tym tygodniu nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, która likwiduje tę możliwość, została opublikowana w Dzienniku Ustaw. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 lutego 2022 r. Do tego czasu każdy sklep, który ma w swoich usługach możliwość odbioru lub nadania przesyłki pocztowej może pracować bez przeszkód. Z takiej możliwości skorzystały już takie sieci jak: Biedronka, Lidl, Kaufland, Intermarche, Netto i wiele innych. Teraz przyszedł czas na markety budowlane.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości