• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Dobry wieczór Gorzów: 800 artystów, 17 weekendów, 160 wydarzeń kulturalnych

28 września 2021, 10:59, red
foto: Anna Kluwak
Miasto podsumowuje cykl „Dobry wieczór Gorzów”. W każdy weekend od czerwca do września mieszkańcy miasta mogli uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach. Zarówno na Starym Rynku jak i w innych miejscach.

- Chyba żadne z dotąd organizowanych w mieście wydarzeń, żadna z ofert kulturalnych nie zyskała tylu fanów wśród gorzowian w tak krótkim czasie. Cykl „Dobry wieczór Gorzów” niemal od razu rozkochała w sobie mieszkańców. Otwarta formuła, lekki charakter wydarzenia, doskonała lokalizacja, aż wreszcie udział gorzowskich artystów, których w dużej części dotąd można było słuchać lub oglądać wyłącznie za zamkniętymi drzwiami instytucji. To gwarantowało powodzenie, a przyniosło sukces - mówi prezydent miasta Jacek Wójciki.

Druga edycja cyklu „Dobry wieczór Gorzów” zjednoczyła pod wspólnym szyldem przedsięwzięcia i inicjatywy niemal wszystkich gorzowskich instytucji kultury: Miejskiego Centrum Kultury (lider projektu), Teatru im. Juliusza Osterwy, Jazz Klubu pod Filarami, CEA Filharmonii Gorzowskiej, Miejskiego Ośrodka Sztuki, Muzeum Lubuskiego i Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ponadto powstało nowe miejsce na kulturalnej mapie miasta, czyli „Wartownia”. Przez dwa wakacyjne miesiące w każdy weekend nad Wartą, przy ulicy Wał Okrężny, rozbrzmiewała muzyka elektroniczna i alternatywna.

Kluczowa dla projektu była różnorodność oferty i możliwość wyboru spośród wielu wydarzeń, zaplanowanych przez organizatorów na weekend. I tak od czerwca do końca września można było wybrać się na Stary Rynek, gdzie na plenerowej scenie prezentowali się artyści, z przewagą gorzowskich zespołów i wokalistów, w lipcu i sierpniu na Piknik Chopinowski na plac przed Filharmonią Gorzowską, w lipcu w każdy weekend gorzowski teatr zapraszał na Scenę Letnią, a w amfiteatrze prezentowały się gwiazdy ogólnopolskiej sceny muzycznej, m.in. Nosowska, Brodka czy Renata Przemyk. Hitem był występ zespołu Kult, któremu towarzyszyła Gorzowska Orkiestra Dęta. Miejski Ośrodek Sztuki przygotował wystawy plenerowe, które urozmaicały przebieg koncertów w centrum miasta, a w Muzeum Lubuskim odbył się piknik naukowy, poświęcony tematyce archeologicznego znaleziska, czyli Nosorożcowi Gorzowskiemu, z udziałem naukowców z całej Polski.

Urzędnicy już pracują nad trzecią edycją cyklu „Dobry Wieczór Gorzów” - Zapewniamy, że ten czas, który przed nami wykorzystamy, by przygotować jeszcze lepszą ofertę III edycji projektu - podkreśliła wiceprezydent Domagała

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości