• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Na litewskim rynku zostaje uruchomiony serwis analityczny FoxyCredit

10 września 2021, 09:44
W czerwcu 2021 roku firma analityczna FoxyCredit rozpoczęła przygotowania do wejścia na litewski rynek finansowy; usługa zaczęła działać w pierwszym tygodniu sierpnia. Na stronie pojawiły się już recenzje dziewięciu znaczących firm finansowych: w szczególności informacje o ich warunkach kredytowania, wymaganiach wobec klientów oraz procedurze udzielania pożyczek. Analitycy serwisu zauważają szybki wzrost oglądalności - tylko w pierwszych dwóch dniach funkcjonowania serwisu odwiedziło go około 10 osób, a w kolejnym tygodniu ponad 200.

W tej chwili trend utrzymuje się, przy wzroście zarówno ogólnej liczby odwiedzających, jak i tych, którzy bezpośrednio skorzystali z usługi (w tej chwili jest ich ponad 30). Warto zauważyć, że największym popytem cieszyły się firmy oferujące długoterminowe kredyty konsumpcyjne.

Litwa: trendy na rynku kredytów konsumenckich

W ostatnim czasie wolumen kredytów konsumpcyjnych na Litwie powoli spada. Przykładowo, w marcu 2020 wolumen pożyczek udzielonych dla sektora pozabankowego wyniósł 390 mln euro, czyli o 11,6% mniej niż w analogicznym okresie w 2019 roku. W sektorze bankowym w marcu 2021 r. wolumen kredytów wyniósł 223 mln, czyli o 7,6% mniej, niż w zeszłym roku. W 2021 roku zmniejszył się również wolumen kredytów konsumpcyjnych i innych  udzielanych przez instytucje finansowe. Przykładowo w marcu wolumen kredytów konsumpcyjnych był o 5,5% mniejszy niż przed rokiem. Wskaźniki I kwartału 2021 r. pokazały jednak oznaki ożywienia popytu na kredyty konsumpcyjne.

Jak zauważają analitycy foxycredit.com, zaostrzona konkurencja między instytucjami finansowymi, komplikowana przez pandemię i kwarantannę, zmusza je do coraz większej zmiany warunków kredytowania w poszukiwaniu nowych sposobów na zwiększenie zysków. Jednocześnie klienci zaczęli ostrożniej podchodzić do wyboru pożyczek i wnikliwiej porównywać różne oferty przed skontaktowaniem się z danym bankiem lub organizacją mikrofinansową.

Informacje o firmie

FoxyCredit rozpoczął działalność w 2018 roku i początkowo działał tylko w Szwecji. Usługa cieszyła się zainteresowaniem i wkrótce zaczęła wchodzić na nowe rynki finansowe, obejmujące głównie kraje skandynawskie: Danię, Norwegię i Finlandię. Obecnie istnieją również oddziały FoxyCredit w Polsce, Ukrainie i Rumunii. Przedstawiciele firmy zaznaczają, że oprócz Litwy, planowane jest również wejście na rynki kolejnych krajów nadbałtyckich.

Serwis specjalizuje się w przeglądach i porównaniach banków i niebankowych instytucji finansowych. W szczególności pod uwagę brane są następujące parametry:

  • stawki bazowe, a także możliwe warunki kredytu;
  • dostępność rabatów powitalnych lub programów lojalnościowych;
  • wymagania dotyczące wieku i zatrudnienia klientów;
  • pakiet dokumentów wymaganych do kredytu;
  • złożoność składania wniosków i szybkość ich przetwarzania;
  • możliwość wcześniejszej spłaty lub przedłużenia kredytu.

Na stronie można również znaleźć opinie użytkowników na temat ich osobistych doświadczeń w pozyskiwaniu pożyczek w tej lub innej firmie: złożoność składania wniosków, szybkość ich rozpatrywania, kompetencje działu wsparcia i inne niuanse.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości