• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Młyny do recyklingu tworzyw sztucznych

10 września 2021, 09:41
Obecnie coraz większą uwagę przywiązuje się do ograniczenia ilości produkowanych odpadów i dbałości o środowisko naturalne. Proces recyklingu wspomagają specjalne maszyny, w tym kruszarki oraz młyny do tworzyw sztucznych. W takich urządzeniach rozdrabnianie podawanych materiałów można podzielić na kilka etapów. W wyniku przetworzenia różnego rodzaju tworzyw sztucznych powstaje regranulat, który nadaje się do ponownego wykorzystania.

Maszyny wykorzystywane w przetwórstwie i recyklingu

Zakłady przetwórstwa odpadów coraz chętniej inwestują w wytłaczarki. Maszyny tego typu różnią się między sobą rozmiarami i mocą przerobową. Nowoczesne wytłaczarki do recyklingu tworzyw sztucznych charakteryzują się wysoką wydajnością, niskim zużyciem energii oraz niezawodnością. W przetwórstwie odpadów wykorzystuje się również kruszarki jednowałowe i dwuwałowe o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej. Do popularnych maszyn można też zaliczyć pulweryzatory, służące do sproszkowania wprowadzonego materiału.

Na szczególne wyróżnienie zasługują także specjalne młyny do recyklingu, które są proste w obsłudze i bezpieczne w użytkowaniu. Większość z nich została wyposażona w przyciski pozwalające na natychmiastowe wyłączenie urządzenia podczas pracy. Poza tym posiadają dobrze dobrane sita i systemy noży, dzięki którym można zmielić nawet drobne frakcje materiałów. Urządzenia tego typu idealnie sprawdzają się w przemyśle tworzyw sztucznych.

Młyny do recyklingu – gdzie kupić?

Na polskim rynku znajduje się wiele firm, które zajmują się skupem, transportem i przetwórstwem surowców wtórnych. Niektóre z nich specjalizują się także w dystrybucji czy sprzedaży maszyn wykorzystywanych do recyklingu oraz urządzeń laboratoryjnych przeznaczonych do wykonywania pomiarów materiałów termoplastycznych. Najwyższy poziom obsługi związanej ze skupem i odbiorem odpadów, fachowe doradztwo techniczne oraz konkurencyjne ceny zapewnia przykładowo BielMet.

Znana firma z Bielska-Białej posiada w sprzedaży nowoczesne maszyny do rozdrabniania tworzyw sztucznych, w tym: sortery optoelektroniczne, wydajne kruszarki i młyny do recyklingu, linie do granulacji czy plastometry laboratoryjne. Klienci BielMet mogą też liczyć na obsługę posprzedażową oraz serwis gwarancyjny czy pogwarancyjny. Ze szczegółami oferty warto zapoznać się na stronie internetowej https://www.bielmet.pl/maszyny. Zachęcamy też do kontaktu z biurem, które służy pomocą w wyborze odpowiedniego urządzenia!

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości