• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/4°
  • Pojutrze /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 36 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Medale i pinsy – wyróżnienia na specjalne okazje

27 sierpnia 2021, 11:01, red
Co można określić mianem specjalnej okazji? Okrągły jubileusz małżeński? Ślub i wesele? A może wygraną tytułu pracownika miesiąca czy rocznicę historycznych wydarzeń istotnych dla całego kraju? Niezależnie od tego, z jaką uroczystością mamy do czynienia, zawsze mogą jej towarzyszyć specjalne wyróżnienia w postaci medali i pinsów – przypinek metalowych do ubrań.

Trwała pamiątka dla wybranych

Medale mają wyjątkowy charakter. Zwyczajowo są wręczane najlepszym – zawodnikom sportowym, działaczom, nauczycielom czy artystom. Otrzymują je również żołnierze za szczególne zasługi dla kraju, podobnie jak przedstawiciele innych służb. 

W porównaniu z innymi, tradycyjnymi formami wyróżnień, jak papierowe dyplomy, medale na zamówienie są trwałe i mogą cieszyć nasze oczy latami. Często są elementem kolekcji gromadzonej przez przedstawicieli kolejnych pokoleń. Mogą być wystawiane w gablotach lub trzymane w specjalnych opakowaniach wyściełanych atłasem. 

Bez wątpienia medale nie wyblakną, co stanie się z czasem z dyplomami, choćby były wykonane na najwyższej jakości papierze. Dzięki krążkom odlewanym z metali robionym na indywidualne zamówienie, można zatrzymać czas i zawsze wrócić do pięknych chwil związanych z daną uroczystością.

Medale pełnią funkcję prestiżową, ale i pamiątkową. Mogą skutecznie przypominać o ważnych wydarzeniach i rocznicach. Organizatorzy takich uroczystości, czy to na szczeblu krajowym, lokalnym czy firmowym, mogą kupić medale odlewane, wykonane zgodnie z ich projektem, w różnych kształtach i kolorach. Spersonalizowana dedykacja nada indywidualnego charakteru okolicznościowym krążkom. 

Wyróżnienie dla uczestników podniosłych wydarzeń 

Medale są wyróżnieniem najbardziej prestiżowym i naturalne, że są one wręczane tylko wybranym osobom, a nie wszystkim gościom przybyłym na daną uroczystość. Jednak można zadbać o ogół uczestników i zapewnić każdemu drobną pamiątkę, która zawsze będzie przywoływać miłe chwile. W tym charakterze znakomicie sprawdzą się pinsy – metalowe przypinki do ubrań, jakie często noszą politycy. Mogą one mieć prostą formę okrągłej przypinki z logo np. Polski Walczącej. Patriotyczne przypinki do marynarki z flagą Polski czy z godłem to kolejne ciekawe propozycje. Na pinsach nie ma aż tyle miejsca do zagospodarowania, co na medalach, ale data wydarzenia czy inny motyw, który będzie przypominał o konkretnej okazji jak najbardziej się tam zmieszczą. 

Pinsy najczęściej ozdabiają klapę marynarki lub żakietu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wpiąć je w czapkę, torebkę czy torbę sportową. Można też zbierać przypinki i stworzyć dzięki temu własną kolekcję. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości