• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 48 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Odkryj park Siemiradzkiego na nowo dzięki aplikacji mobilnej

24 sierpnia 2021, 10:44
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Władze Gorzowa szukają firmy, która przygotuje aplikację „Mój Park Siemiradzkiego” na smartfony. Aplikacja ma być grą miejską z elementami edukacyjnymi. Wykonawca będzie miał czas do 10 grudnia 2021 roku na przygotowanie i wdrożenie aplikacji.

Park Siemiradzkiego obejmuje ponad 11 hektarów i był jednym z najbardziej zaniedbanych parków w całym Gorzowie. Dlatego też podjęto decyzję o jego rewitalizacji, która zakończyła się na początku 2020 roku. W ramach prac wartych 6 mln 670 tys. zł zostały przebudowane ścieżki spacerowe, ustawione nowe ławki czy kosze na śmieci, ale przede wszystkim odnowiono punkty widokowe przy Schodach Donikąd oraz na Kozaczej Górze. Przebudowano również kładkę i schody terenowe przy amfiteatrze.

Od tamtej pory park Siemiradzkiego jest jednym z ulubionych miejsc gorzowian do spędzania wolnego czasu. Jak się okazało, władze Gorzowa szukają właśnie wykonawcy, który zajmie się wykonaniem aplikacji mobilnej "Mój Park Siemiradzkiego". Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do wtorku 31 sierpnia.

Aplikacja będzie grą miejską z elementami edukacyjnymi. Celem gry jest poszerzenie wiedzy o zasobach przyrodniczych, zabytkach i historii parku. Gra będzie polegała na przejściu ścieżki (będą trzy ścieżki do wyboru) wyznaczonej pomiędzy charakterystycznymi punktami parku np. pomnikami przyrody, punktami widokowymi, zabytkowymi obiektami w możliwie jak najkrótszym czasie. Pod drodze uczestnicy gry będą musieli wykonać przedstawione w grze zadania.

Miasto oczekuje od wykonawcy opracowania szczegółowej koncepcji gry, zaprojektowania, wykonania, wdrożenia aplikacji oraz wsparcia technicznego - aktualizacji w Google Play i App Store. Zamawiający wymaga, aby aplikacja była wykonana w trzech wersjach językowych - polskiej, angielskiej i niemieckiej.

Potencjalny wykonawca będzie miał czas do 10 grudnia 2021 roku na stworzenie aplikacji.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości