Wiadomości

Dekoracje okienne, niezbędne w każdym modnym domu!

9 lipca 2021, 19:01, red
Planując aranżację mieszkania czy podmiejskiej willi, często skupiamy się na zakupie mebli i dodatków dekoracyjnych. Pragniemy, aby stały się one elementem harmonijnie komponującym się z wystrojem w wybranym przez nas stylu aranżacji. Jest to dobre podejście, jednak dekoracje okienne także powinny być odpowiedniej jakości i muszą one doskonale współgrać z resztą pomieszczenia.

Zasłony, firanki czy rolety pełnią bowiem nie tylko rolę technicznej przesłony, oddzielającej nas od wzroku przechodniów, lecz także mogą być doskonałą ozdobą!

Tkanina ma znaczenie, czyli skuteczne zasłony akustyczne

Usłyszeć ciszę, chociaż może zabrzmieć to nieco dziwnie, jest to jednak marzenie wielu mieszkańców Warszawy, Poznania lub Gorzowa. Niestety, nie często ma ono szansę się ziścić. Wszechogarniający zgiełk uliczny dosięga nas często również w domu. Niewiele na niego pomoże nawet zamknięcie i zasłonięcie okien w sypialni lub salonie. Istnieją jednak tak zwane zasłony wyciszające, które tłumią dźwięki i pozwolą nam cieszyć się niezmąconym niczym relaksem. Wspomniane zasłony akustyczne różnią się od tradycyjnych głównie za sprawą budowy. Powinny one posiadać aż trzy warstwy materiału: pierwsza z nich pochłania dźwięki, druga je tłumi, a trzecia pełni już tylko funkcję dekoracyjną. Możemy więc śmiało przyjąć, że wybór odpowiedniej tkaniny jest kluczowy przy zakupie dźwiękoszczelnych zasłon akustycznych do domu lub firmy, tylko wtedy spełnią one swoją rolę w sposób satysfakcjonujący.

Zasłony na duże okno tarasowe, zawsze w dobrym tonie

Elegancka aranżacja salonu lub jadalni musi uwzględniać także dekoracje okienne. Najpowszechniejszymi z nich są, rzecz jasna, zasłony oraz firany i to je najczęściej wykorzystamy w roli przesłony na oknach tarasowych. Z jednej bowiem strony przyjemnie jest w dzień wyjść na balkon, ale wieczorami nie zawsze chcemy, by osoby postronne miały wgląd do naszego domu. Ponadto duże okna tarasowe, to również mocne nasłonecznienie, czasami nawet nieco zbyt intensywne, a więc i w dzień przydadzą się zasłony, choćby z przyciemniającej tkaniny dimout. Jeżeli zastanawiacie się, jak mogą wyglądać eleganckie zasłony na dużym oknie tarasowym, to spójrzcie tylko na poniższe zdjęcie.

Zasłony na wymiar, czasami konieczność, czasami szansa na najpiękniejsze tkaniny

W niektórych sytuacjach stajemy przed pozornie nierozwiązywalnymi kwestiami. Dzieje się tak, gdy potrzebujemy towaru lub wyrobu nietypowego. Bywa też i tak, że nie tylko w mniejszych miastach, lecz nawet w Poznaniu, Gorzowie Wielkopolskim lub Łodzi część sklepów lub pracowni krawieckich nie oferuje długich firan na okna balkonowe lub kotar na okna trapezowe. Są one trudniejsze do wykonania, można je uszyć tylko na miarę, stąd i nie są one często widywane na sklepowych półkach. W takich sytuacjach warto sięgnąć po pomoc doświadczonej krawcowej, takiej jak oferuje pracownia Małgorzata, która na zamówienie wykona dla nas dekoracje okienne z dowolnie wybranej tkaniny. Szyjąc firanki czy zasłony na wymiar, mamy możliwość zdecydować się na piękniejsze i lepsze gatunkowo rodzaje lnu, batystu czy żakardu. Niestety, są one naprawdę rzadko spotykane w zwykłych sklepach.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości