Wiadomości

Szpital wznawia odwiedziny na oddziałach

2 lipca 2021, 16:12
fot. archiwum
W piątkowe popołudnie Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki wznowił możliwość odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach. Aby móc się spotkać ze swoimi bliskimi, trzeba spełnić jednak kilka warunków.

- Mamy świadomość tego, że brak odwiedzin mocno dał się we znaki pacjentom leczonym w naszym szpitalu. Choć wiemy, że odwiedziny są istotnym wsparciem psychologicznym dla osób hospitalizowanych było to podyktowane troską o bezpieczeństwo zarówno pacjentów jak i personelu. Dziś sytuacja epidemiologiczna się zmieniła na tyle, że  możemy już pozwolić, oczywiście pod pewnymi warunkami na bezpośredni kontakt osób bliskich - mówi Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Szpital zezwala na odwiedziny u osób chorych tylko w godzinach od 15 do 18. Każdy pacjent danego dnia może być odwiedzany tylko przez jedną osobę. Osoba odwiedzająca musi być zdrowa (bez kataru, kaszlu, bólu gardła, duszności, gorączki, biegunki); nie może też być pozbawiona węchu i smaku. W odwiedziny do szpitala nie mogą przyjść osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni miały kontakt z osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2. 

- Od osoby odwiedzającej wymagane jest posiadanie unijnego certyfikatu tzw. paszportu covidowego lub ujemnego wyniku badania genetycznego wykonanego nie później niż 72 godziny przed odwiedzinami. Posiadanie tych dokumentów będzie weryfikowane przy wejściu do szpitala. Każda osoba wchodząca na teren szpitala musi zdezynfekować ręce i założyć czystą maseczkę chirurgiczną (medyczną) zasłaniającą usta i nos. Maseczki ochronne i obowiązkowa dezynfekcja dłoni jest wymagana także po wejściu na salę chorych. W maseczkę powinien być też zaopatrzony odwiedzany pacjent (o ile pozwala na to stan jego zdrowia) – mówi Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Zamiar wejścia na oddział należy zgłosić personelowi pielęgniarskiemu. Czas odwiedzin nie powinien być dłuższy niż 15 minut. W trakcie wizyty należy zachować dystans, a rozmowa z lekarzem powinna być prowadzona telefonicznie, a nie w trakcie wizyty.

Bezpośredni kontakt (bez konieczności zachowania dystansu i posiadania maseczki) możliwy jest tylko podczas odwiedzania osób umierających; po odejściu od łóżka pacjenta maseczkę należy założyć. O liczbie osób żegnających pacjenta decyduje lekarz dyżurny oddziału.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości