Wiadomości

Gdzie warto zamieszkać w Trójmieście? Podpowiadamy

29 czerwca 2021, 13:05, red. 2
Wiele osób marzy o zamieszkaniu w Trójmieście. Nic dziwnego, wielkość miasta idealnie łączy się tu, ze spokojem i bliskością nadmorskiej natury. Nie bez powodu Pomorze przyciąga co roku tłumy turystów! Uroki Gdańska, Gdyni i Sopotu doceni także każdy, kto szuka dobrej pracy i wykształcenia. Pytanie tylko, w którym mieście Trójmiasta najlepiej zamieszkać? Bez wątpienia, każde z nich oferuje wiele ciekawych miejsc, rozrywek i atrakcji.

Trójmiasto to przede wszystkim Gdańsk!

Myśląc o Trójmieście, zapewne każdemu najszybciej przyjdzie do głowy Gdańsk. Szóste co do wielkości miasto w Polsce przyciąga bliskością morza, szumem fal i świeżym powietrzem. Spacery brzegiem morza zdają się świetnie koić nerwy, wyciszać i uspokajać o każdej porze roku. Gdańsk oferuje także szybko rozwijającą się, ciekawą ofertę rozrywkowo-kulturalną. Opera Bałtycka, Teatr Szekspirowski czy Muzeum II Wojny Światowej - to tylko niektóre z miejsc, które trzeba odwiedzić. Miasto jest także przyjazne dla rodzin z dziećmi. Gdańsk posiada wiele dobrych publicznych i prywatnych szkół oraz mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Warto także dodać, że Gdańsk to jeden z najbardziej perspektywicznych rynków pracy w Polsce.

Okulista dla dzieci Warszawa

Zatrudnienie bez problemu znajdą tu programiści, informatycy, nauczyciele, budowlańcy, kucharze czy fryzjerzy. Mimo że Gdańsk słynie z wysokich cen, daje naprawdę szeroki wybór nieruchomości. Klimatyczne kamienice, nadmorskie apartamenty, nowoczesne mieszkania czy domki wielorodzinne to tylko niewielka część możliwości. Młodzi ludzie często decydują się na kupno mieszkania w rozrywkowej części miasta jak na przykład Wrzeszcz. Osoby szukające spokoju, ciszy i bliskości morza dobrze poczują się na Przymorzu, Żabiance czy Jelitkowie. Popularność zyskuje także Letnica i Nowy Port. Aktualnie powstaje tam najwięcej inwestycji deweloperskich. Duży wybór trójmiejskich nieruchomości znajdziesz na obido.pl.

Imprezowy Sopot

Sopot to częsty kierunek wakacyjnych wyjazdów. To idealny środek Trójmiasta, stanowiący imprezową stolicę Pomorza. Miasto posiada kilometry pięknych plaż i najdłuższe molo w Polsce. Podczas sezonu wysokie ceny, wieczny hałas i tłumy mogą przytłaczać. Mimo to Sopot jest idealnym miejscem dla młodych ludzi szukających rozrywki czy nowych znajomości lub zabawy do samego rana! To też dobre miejsce, aby wybrać się na obiad czy kolację, ponieważ miasto proponuje aż ponad 100 różnorodnych restauracji i kawiarni. Z Sopotu szybko i łatwo możemy dotrzeć zarówno do Gdańska, jak i do Gdyni. Pod kątem mieszkania zdecydowanie najlepszym miejscem są Wyścigi, które zapewniają większy spokój, nieco niższe ceny, bliskość morza oraz łatwy dojazd do Gdańska.

Nowoczesna Gdynia

Najnowocześniejszą opcją Trójmiasta wydaje się Gdynia. Szklane budynki tj. infobox czy sea tower wyróżniają się na panoramie miasta. Centrum Gdyni charakteryzuje się wyjątkowo atrakcyjnym położeniem nad samym brzegiem pięknej i piaszczystej plaży. Miasto oferuje bogatą ofertę rozrywek, przyciągając młodych ludzi. Z drugiej strony gwarantuje większą kameralność i ciszę idealną dla rodzin z dziećmi. Gdynia wyróżnia się nieco niższymi cenami mieszkań niż Gdańsk czy Sopot. Dzielnicą często wybieraną przez nowych mieszkańców jest Oksywie lub Orłowo. Dużą ofertę mieszkań zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego oferuje także Wielki i Mały Kack.

Niepowtarzalne sukienki na wesele

Wśród mieszkańców Trójmiasta popularne jest powiedzenie "W Gdyni się mieszka, w Gdańsku pracuje, a w Sopocie imprezuje". Zdanie to idealnie oddaje klimat Trójmiasta. Każde z tych miejsc oferuje wielość możliwości, świeże powietrze i bliskość przyrody, lecz ostateczny wybór miejsca zamieszkania musi być więc uzależniony od naszego stylu życia, preferencji, upodobań lub możliwości finansowych.

Artykuł powstał przy współpracy z fairfinance24.pl - pożyczki prywatne dla firm

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości