Wiadomości

Mała kanapa rozkładana, na której wyśpisz się jak dziecko

6 czerwca 2021, 13:00, red, 14
Kanapa rozkładana, narożna lub jej klasyczna wersja, jest jednym z najczęściej spotykanych w naszych domach mebli. Listę pełnionych przez nią zadań otwiera podniesienie komfortu popołudniowego wypoczynku, poprawa warunków siedzenia w trakcie spotkań z przyjaciółmi, a także zapewnienie wygody podczas codziennego spania. Skupiając się na ostatniej z wymienionych funkcji, prezentujemy kilka propozycji, które wesprą Twój zdrowy sen, zapewnią również kapitalne warunki do regenerującej drzemki!

Mała kanapa rozkładana – 2-osobowa czy trójka?

Mówiąc mała kanapa, każdy z nas ma przed oczami zupełnie inny obraz mebla. Jedni myślą o wersji dwuosobowej, inni za małą uznają trójkę, jeszcze inni wskażą na model jednoosobowy. Jakie jest rozwiązanie tej zawiłej zagadki? Okazuje się, że każda z tych odpowiedzi jest prawidłowa.

Producenci zdecydowanie stawiają na optymalizację wymiarów nowoczesnych mebli. Mając na uwadze różnorodne potrzeby urządzanych przez nas pomieszczeń, przygotowują coraz to ciekawsze i maksymalnie funkcjonalne kanapy, które nie zajmują wiele miejsca.

Najczęściej spotykanym na rynku modelem jest rozkładana kanapa dwuosobowa. Dysponując idealną dla pary powierzchnią spania mebel jest wiodącym zamiennikiem łóżek sypialnianych. Zastosowanie znajduje w małych mieszkaniach łączących funkcję salonu i sypialni, a także w tych, w których z uwagi na mały metraż rodzice oddali swoją sypialnię dzieciom, przenosząc się ze spaniem do pokoju dziennego.

Z kolei kanapa rozkładana trzyosobowa to bliźniacza siostra nieco mniejszej dwójki. Oba meble idealnie zastępują się w roli miejsca do wypoczynku w pozycji siedzącej, jak również półleżącej i leżącej. Wybór bezpośrednio uzależniony jest od ilości wolnego miejsca w salonie.   

Rozkładana kanapa jednoosobowa – nie tylko dla gości!

Pomieszczenia o małej, a nawet mikro powierzchni wymagają od nas zaangażowania maksymalnie funkcjonalnych rozwiązań. W kwestii organizacji przyjaznego, a przede wszystkim zapewniającego komfort miejsca do spania najlepiej sprawdzają się małe kanapy rozkładane. Wyglądem często przypominają fotel, który ustawiony w salonie niczym nie będzie przypominał łóżka, ani tradycyjnej wersalki.

To świetna opcja na zapasowe miejsce do spania dla zostających na noc gości. Taka kanapa jednoosobowa rozwiązuje problem z przenocowaniem dziecka lub osoby dorosłej, przy czym nie zajmuje wiele przestrzeni w salonie. Dodatkowym plusem jest schowek na pościel, który znajduje się w większości dostępnych na rynku modeli. To prosty sposób na przechowanie zapasowej kołdry, poduszki, koców lub pościeli.

Tak minimalistyczna kanapa dobrze sprawdza się również w przypadku spania codziennego. Miękka pianka, którą wyściełane jest siedzisko, zapewnia komfortowe podparcie dla całego organizmu. Kolejnym atutem jest tu łatwość w przygotowaniu miejsca do spania. Zaledwie kilkoma ruchami rozłożymy mebel i pościelimy powierzchnię spania.

Kanapa rozkładana jak wersalka. Praktyczna & funkcjonalna

Komfortowy wypoczynek zapewni również kanapa rozkładająca się w taki sam sposób, jak wersalka. Znany od lat system CLICK-CLAC ułatwia rozłożenie i złożenie mebla, a tym samym uporządkowanie pościeli.

Zastanawiasz się, jak to działa? Chcąc rozłożyć kanapę, wystarczy unieść w górę przednią cześć siedziska. Po osiągnięciu odpowiedniej wysokości usłyszymy charakterystyczny dźwięk, tzw. kliknięcie. To znak, że kanapa rozkładana jest w pozycji leżącej. Powtórzenie operacji spowoduje powrót do siedzącego układu mebla.  Łatwość zmiany zapewni specjalny automat, w który obecnie wyposażonych jest większość modeli.

Atutem kanapy, której sposób rozkładania jest taki sam, jak dla wersalki jest również zwiększony komfort spania. Brak poprzecznych przeszyć umila wypoczynek i niweluje ewentualny dyskomfort powodowany przez przeszycia lub dekorujące oparcie guziki.

Hit! Kanapa narożna (rozkładana i ze schowkiem na pościel)

Na liście wygodnych do spania propozycji o małych wymiarach znajduje się również kanapa narożna rozkładana, wolnostojąca i zazwyczaj wyposażona w schowek na pościel. Ten wielofunkcyjny mebel swoje zastosowanie znajduje nie tylko w salonie. Od lat gości w gabinetach, stróżówkach, biurowych strefach chilloutu i dyżurkach, w których czas na regenerację organizmu odgrywa istotną rolę.

Narożny układ kanapy do spania pozwala zoptymalizować wykorzystanie przestrzeni, poprzez efektywne zagospodarowanie wolnego rogu pomieszczenia. Co więcej, większość nowoczesnych modeli umożliwia zmianę strony narożnika. To korzystne z punktu widzenia, możliwych w przyszłości, zmian w wystroju pomieszczenia.

Szukając idealnego modelu, odwiedź sklep meblowy online https://www.mirjan24.pl. Twoja wymarzona kanapa rozkładana czeka tam już na ciebie!

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości