Wiadomości

78-letnia Irena pokonała koronawirusa. W szpitalu spędziła 40 dni

5 maja 2021, 10:16
fot. WSzW
Pani Irena to jedna z najdłużej przebywających pacjentek na oddziale covidowym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. 78-letni kobieta po prawie 40 dniach spędzonych w szpitalu, w końcu wyzdrowiała i została wypisana do domu.

78-letnia pani Irena trafiła na oddział covidowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie 25 marca. Płuca pacjentki były niewydolne. Ogólnie była w takim stanie, że nie pamięta, co się z nią działo. W ciągu dni walki o życie, były momenty krytyczne.

- Szukaliśmy sposobów, wertowaliśmy po raz kolejny wytyczne. Pomogła wysokoprzepływowa tlenoterapia donosowa oraz wsparcie rodziny, a szczególnie ukochanej wnuczki pani Ireny Anieli. Pani Irena jest naszym najbardziej spektakularnym przypadkiem. Jesteśmy szczęśliwi, bo stan kobiety był naprawdę ciężki  – opowiada Mateusz Stępiński, lekarz rezydent z oddziału covidowego.

Kobieta opuściła Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie po prawie 40 dniach walki o życie. Przed chorobą 78-latka miała zwyczaj doglądać gospodarstwa syna. Teraz zastrzega, że będzie już tylko odpoczywała i zajmowała się sobą.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości