Wiadomości

Plaża w Karninie "do wzięcia". Gmina szuka nowego zarządcy

15 marca 2021, 12:21
fot. archiwum
Władze gminy Deszczno szukają chętnych, którzy chcieliby wydzierżawić plażę nad jeziorem w Karninie. Nowy zarządca będzie musiał zadbać o kąpielisko, ale również będzie mógł pobierać opłaty czy prowadzić punkty gastronomiczne. Gmina czeka na ofert do 31 marca.

Latem plaża nad jeziorem w Karninie jest jednym z najbardziej obleganych miejsc w okolicy Gorzowa. To efekt inwestycji, którą przeprowadziła gmina Deszczno za kwotę blisko 3,5 mln zł w ramach której została wybudowana nowa plaża wraz z nowym pomostem, placem zabaw, siłownią, wiatami do grillowania oraz łazienkami i prysznicami. Dlatego też wiele osób wybiera właśnie to miejsce na letni odpoczynek. 

Jak się okazuje, władze gminy Deszczno właśnie szukają osoby lub firmy, która chciałaby wydzierżawić plażę w Karninie w celu prowadzenia na niej działalności rekreacyjno-sportowej. Gmina Deszczno czeka na oferty do 31 marca. Umowa dzierżawy zostanie zawarta na 3 lata. 

Osoba lub firma, która zdecyduje się na zarządzanie kąpieliskiem będzie musiała płacić po 1,5 tys. zł + VAT miesięcznie za dzierżawę od maja do września oraz po 300 zł + VAT od października do kwietnia. Co istotne, przyszły najemca będzie mógł pobierać opłaty za wstęp na kąpielisko. Jednak będzie musiał zapewnić mieszkańcom gminy Deszczno bezpłatne wejście na teren kąpieliska na podstawie karty mieszkańca. Natomiast w przypadku pobierania opłat od pozostałych osób, bilet ulgowy nie może być droższy niż 3 zł, a bilet normalny niż 5 zł.

Ponadto do obowiązków dzierżawcy będzie należało zapewnienie dodatkowych atrakcji na terenie poprzez zapewnienie m.in. stoisk gastronomicznych czy organizowanie turniejów sportowych oraz aktywności fizycznej. Będzie musiał zadbać również o bezpieczeństwo plażowiczów poprzez zatrudnienie ratowników WOPR w godz. 10-18.

Nowy zarządca będzie musiał pokrywać wszystkie koszty związane z kąpieliskiem, takie jak wywóz odpadów czy opłaty za prąd i wodę. A także przeprowadzać badania wody w zbiorniku wodnym, utrzymywać czystość na terenie obiektu czy obsługiwać zainstalowany monitoring. 


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości