Aktualne trendy w budowie domów modułowych

27 stycznia 2021, 10:27, materiał partnera, 29
Budowa budynków z modułów stała się już powszechna, a popyt na nie stale rośnie. Jeśli jeszcze dziesięć lat temu popularne były głównie tymczasowe konstrukcje modułowe, obecnie aktywnie budowane są domy modułowe całoroczne o różnych konfiguracjach.

Teraz stało się oczywiste, że oprócz tego, że budynki kontenerowe idealnie nadają się na stróżówki, myjnie samochodowe, kontenery WC, magazyny bądź hangary, to mają szereg zalet w stosunku do klasycznej budowy, jeśli chodzi o domy pełnoprawne.

Czy konstrukcje modułowe to technologia przyszłości?

Amerykański przedsiębiorca Steve Glenn pracował jako jeden z dyrektorów studia Walt Disney Imagineering, założył startup zajmujący się tworzeniem oprogramowania i sprzedał go Apple. W 2016 roku założył firmę zajmującą się projektowaniem domów modułowych Plant Prefab. Firmy takie jak Amazon Alexa Fund i Obvious Ventures zainwestowały w jego projekt biznesowy, co wskazuje, że rynek ten jest bardzo obiecujący. Plant Prefab zawiera w swoich domach szereg funkcji “inteligentnego domu”, a dzięki Amazon startup zyskał dostęp do nowoczesnej technologii głosowej.

Czym są domy modułowe?

Domki modułowe metodą składania konstrukcji przypominają trochę klocki „Lego”. Blok modułowy jest produkowany fabrycznie, ma solidną ramę, ściany z płyt warstwowych, wykończenie zewnętrzne, a nawet wewnętrzne, niezbędną komunikację. Dom modułowy całoroczny można zmontować w krótkim czasie, bez konieczności poświęcania dużej ilości czasu i pieniędzy na budowę fundamentów i wykonanie instalacji inżynieryjnych.

Firma Modulex istnieje od 2006 roku i oferuje najnowsze rozwiązania w budownictwie modułowym. Na stronie internetowej firmy możesz zarówno znaleźć gotowe rozwiązania, jak i uzgodnić opracowanie unikalnego projektu, który będzie odpowiadał Twoim indywidualnym potrzebom i preferencjom. Ponadto Modulex to:

  • Własna fabryka na Ukrainie;
  • 20 lat gwarancji;
  • Setki zrealizowanych projektów;
  • Dostawa własnym transportem na terenie całej Polski.

Jakie są zalety nowoczesnych domów modułowych?

Przede wszystkim budowa budynku kontenerowego nie wymaga wiele czasu i jest dużo tańsza niż budowa budynku tradycyjnego. Budynki prefabrykowane można zamontować w każdych warunkach klimatycznych — wystarczy zamówić odpowiednie moduły.

Domki modułowe charakteryzują się wysokim stopniem komfortu, ponieważ bloki posiadają izolację termiczną, która chroni je przed ekstremalnym zimnem oraz nadmiernym ciepłem. Moduły blokowe wykonane są z bezpiecznych materiałów, więc można w nich mieszkać na stałe. Kontener blokowy posiada całą komunikację, więc po instalacji pozostaje tylko bezpośrednie połączenie z liniami centralnymi.

Między innymi domy prefabrykowane zawsze można zdemontować i przetransportować w inne miejsce. W razie potrzeby istnieje możliwość rozbudowy budynku lub zwiększenia ilości kondygnacji poprzez dodanie nowych bloków.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->