Wiadomości

92-latek przeszedł zakażenie koronawirusem. Teraz postanowił się zaszczepić

26 stycznia 2021, 09:42
fot. WSzW
W poniedziałek w całej Polsce ruszyły szczepienia seniorów przeciwko COVID-19. W pierwszy dzień w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie przyjęło sześciu seniorów. Najstarszym z nich był 92-letni mieszkaniec Gorzowa, który wcześniej został wyleczony z koronawirusa. Przez cały tydzień w gorzowskim szpitalu zostanie zaszczepionych 30 osób, które ukończyły 80 rok życia.

W poniedziałek 25 stycznia do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie dotarło łącznie 540 dawek szczepionki, z czego 30 jest przeznaczonych dla seniorów powyżej 80 roku życia, których szczepienie rozpoczęło się w całej Polsce.

W pierwszy dzień w gorzowskim szpitalu szczepionkę przyjęło sześciu seniorów. Najstarszym z nich był 92-letni mieszkaniec Gorzowa – równocześnie jest to też najstarszy chory wyleczony z zakażenia koronawirusem, który spędził w szpitalu zakaźnym przy ul. Walczaka dwa tygodnie. 

- Bolało mnie wszystko, głowa, klatka piersiowa a nawet skóra. Trafiłem do szpitala i spotkałem tutaj wspaniałych ludzi, którzy robili wszystko, aby razem ze mną pokonać chorobę. To nasz wspólny sukces. Zanim wybuchła pandemia byłem stałym gościem gorzowskiego basenu. Dużo jeżdżę na rowerze, uprawiam też Nordic Walking i niewielki ogródek. To mi pomogło. Dzięki temu miałem całkiem dobrą odporność. I nigdy nie miałem dylematu: szczepić się czy nie. Dla mnie to było oczywiste. Szczepionka może nam wszystkim pomóc wrócić do normalności – opowiada 92-letni mieszkaniec Gorzowa.

Każda osoba, która zgłasza się na szczepienia, najpierw wypełnia ankietę, w której podaje dane osobowe i informacje dotyczące swojego aktualnego stanu zdrowia. Następnie wypełnia również kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego, aby na koniec rozmawiać z lekarzem, którzy dokonuje ostatecznej kwalifikacji do szczepienia. 

W tym tygodniu w gorzowskim szpitalu zaszczepi łącznie 30 seniorów. Równolegle w lecznicy trwają jeszcze szczepienia medyków z grupy „0” i tych, którzy już otrzymują drugą dawkę szczepionki. 


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości