Wiadomości

Gorzowscy nauczyciele przebadani na obecność koronawirusa

11 stycznia 2021, 17:05
fot. WSzW
W zaledwie trzy godziny 226 nauczycieli z klas 1-3 szkół podstawowych zostało przetestowanych na obecność koronawirusa. Testy były dobrowolne i bezpłatne i odbywały się w ramach ogólnopolskiej akcji.

Nauczyciele i uczniowie z klas I-III szykują się na powrót do szkoły od poniedziałku 18 stycznia. Aby dzieci były w szkole bezpieczne, ruszyła ogólnopolska akcja wykonywania testów przesiewowych dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej tych szkół. Testy na obecność koronawirusa są dobrowolne i bezpłatne. 

W poniedziałek 11 stycznia w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie odbyło się pobieranie wymazów od gorzowskich nauczycieli. W zaledwie trzy godziny, w dwóch punktach zostało przetestowanych 226 nauczycieli z 15 gorzowskich szkół podstawowych. 

- Aby przeprowadzić te akcję sprawnie musieliśmy nieco zmodyfikować godziny pracy naszych punktów pobierania wymazów działających w systemie Drive Thru. Nauczyciele i pracownicy szkół byli badani od godz. 8 do 11. Wszystko odbyło się bez żadnych zakłóceń - mówi Bożena Songin, główny specjalista ds. jakości i kontroli wewnętrznej w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie, która odpowiada także za funkcjonowanie punktów testowania w kierunku COVID-19.

Pobrane od nauczycieli wymazy trafią teraz do m.in. szpitalnej pracowni mikrobiologii, gdzie zostaną  przebadane. Wynik nauczyciele powinni otrzymać do niedzieli 17 stycznia 2021. Wynik będzie można poznać i odebrać bez wychodzenia z domu poprzez portal pacjent.gov.pl oraz w systemie eRejestacja prowadzonym przez gorzowski szpital

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości