• Dziś /-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-1°
  • Jakość powietrza (CAQI): 11 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzowscy nauczyciele przebadani na obecność koronawirusa

11 stycznia 2021, 17:05
fot. WSzW
W zaledwie trzy godziny 226 nauczycieli z klas 1-3 szkół podstawowych zostało przetestowanych na obecność koronawirusa. Testy były dobrowolne i bezpłatne i odbywały się w ramach ogólnopolskiej akcji.

Nauczyciele i uczniowie z klas I-III szykują się na powrót do szkoły od poniedziałku 18 stycznia. Aby dzieci były w szkole bezpieczne, ruszyła ogólnopolska akcja wykonywania testów przesiewowych dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej tych szkół. Testy na obecność koronawirusa są dobrowolne i bezpłatne. 

W poniedziałek 11 stycznia w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie odbyło się pobieranie wymazów od gorzowskich nauczycieli. W zaledwie trzy godziny, w dwóch punktach zostało przetestowanych 226 nauczycieli z 15 gorzowskich szkół podstawowych. 

- Aby przeprowadzić te akcję sprawnie musieliśmy nieco zmodyfikować godziny pracy naszych punktów pobierania wymazów działających w systemie Drive Thru. Nauczyciele i pracownicy szkół byli badani od godz. 8 do 11. Wszystko odbyło się bez żadnych zakłóceń - mówi Bożena Songin, główny specjalista ds. jakości i kontroli wewnętrznej w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie, która odpowiada także za funkcjonowanie punktów testowania w kierunku COVID-19.

Pobrane od nauczycieli wymazy trafią teraz do m.in. szpitalnej pracowni mikrobiologii, gdzie zostaną  przebadane. Wynik nauczyciele powinni otrzymać do niedzieli 17 stycznia 2021. Wynik będzie można poznać i odebrać bez wychodzenia z domu poprzez portal pacjent.gov.pl oraz w systemie eRejestacja prowadzonym przez gorzowski szpital

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości