Wiadomości

Gmina Santok uruchomiła własną komunikację publiczną. Ma aż 5 linii autobusowych

8 stycznia 2021, 13:50
fot. Urząd Gminy Santok
Wraz z początkiem stycznia 2021 roku, władze gminy Santok uruchomiły na terenie swojej gminy komunikację publiczną, która składa się z pięciu linii autobusowych. Bilet jednorazowy kosztuje zaledwie 5 zł (2,55 zł ulgowy) bez względu na wybraną linię i długość przejazdu.

Kiedy inne gminy czy miasta likwidują linie autobusowe lub ograniczają siatkę połączeń, władze gminy Santok postanowiły uruchomić komunikację publiczną. Od stycznia na terenie gminy Santok funkcjonuje aż pięć linii autobusowych - 211, 212, 213, 214 i 215, które dowiozą mieszkańców do praktycznie wszystkich miejscowości w gminie.

Jeżeli chodzi o ceny biletów, to są naprawdę tanie. Bilet jednorazowy normalny kosztuje 5 zł, ulgowy zaledwie 2,55 zł – bez względu na długość przejazdu. To oznacza, że za tą kwotę możemy przejechać nawet z Goszczanowa na dworzec PKS w Gorzowie. Z kolei bilet miesięczny normalny kosztuje 150 zł, a ulgowy 76,50 zł.

Linia 211 - rozkład jazdy TUTAJ

Linia kursuje z Goszczanowa przez Jastrzębnik, Lipki Wielkie, Ludzisławice, Nowe Polichno, Stare Polichno, Santok, Gralewo, Janczewo, Wawrów. Następnie w Gorzowie zatrzymuje się na takich przystankach jak "Prefadom, "Fieldorfa-Nila", "Ustronie", "rondo Szpitalne", "Owocowa", "Komenda Miejska Policji", "Roosevelta". Koniec trasy na dworcu PKS w Gorzowie.

Linia 212 - rozkład jazdy TUTAJ

Linia kursuje z Lipek Małych przez Baranowice, Lipki Wielkie, Ludzisławice, Nowe Polichno, Stare Polichno, Santok, Gralewo, Janczewo, Wawrów. Następnie w Gorzowie zatrzymuje się na takich przystankach jak "Prefadom, "Fieldorfa-Nila", "Ustronie", "rondo Szpitalne", "Owocowa", "Komenda Miejska Policji", "Roosevelta". Koniec trasy na dworcu PKS w Gorzowie.

Linia 213 - rozkład jazdy TUTAJ

Trasa linii nr 213 wygląda następująco: Santok szkoła, Gralewo, Janczewo, Górki, Janczewo, Gralewo, Santok szkoła, Santok poczta, Santok PKP i autobus wraca na przystanek Santok szkoła.

Linia 214 - rozkład jazdy TUTAJ

Linia kursuje następującą trasą: z przystanku Santok szkoła przez Płomykowo, Santok tartak, Santok PKP, Stare Polichno, Santok komisariat policji, Santok Urząd Gminy.

Linia 215 - rozkład jazdy TUTAJ

Linia kursuje z Goszczanowa przez Jastrzębnik, Lipki Wielkie, Ludzisławice, Nowe Polichno, Stare Polichno, Santok, Płomykowo i kończy swój kurs na przystanku Santok szkoła.

Fotoreportaż


1/5 Gmina Santok uruchomiła komunikację publiczną

1/5 Gmina Santok uruchomiła komunikację publiczną

2/5 Gmina Santok uruchomiła komunikację publiczną

2/5 Gmina Santok uruchomiła komunikację publiczną

3/5 Gmina Santok uruchomiła komunikację publiczną

3/5 Gmina Santok uruchomiła komunikację publiczną

4/5 Gmina Santok uruchomiła komunikację publiczną

4/5 Gmina Santok uruchomiła komunikację publiczną

5/5 Gmina Santok uruchomiła komunikację publiczną

5/5 Gmina Santok uruchomiła komunikację publiczną

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości