Wiadomości

Porody rodzinne bardziej dostępne w gorzowskim szpitalu

31 grudnia 2020, 09:57
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie likwiduje bariery związane z porodami rodzinnymi. Od końcówki grudnia osoba towarzysząca rodzącej kobiecie nie musi już na własną rękę wykonywać testów na obecność koronawirusa. Szpital przejmuje na siebie wszystkie procedury i koszty związane z zapewnieniem bezpieczeństwa rodzącej, osobie jej towarzyszącej i personelowi w trakcie porodów rodzinnych.

- W związku z pandemią koronawirusa od czerwca 2020 roku, każda osoba, która chciała towarzyszyć rodzącej kobiecie musiała posiadać przy sobie negatywny wynik testu na koronawirusa. Badanie kosztowało 430 zł, a jego wynik był ważny 5 dni. Ciąża i poród z samej swojej natury są procesami, w przypadku których trudno precyzyjnie określić termin ich zakończenia. Tym samy część osób rezygnowała z uczestniczenia w porodzie rodzinnym - tłumaczy lek. Krzysztof Kaczmarek, kierownik Oddziału Położniczo-Ginekologicznego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oraz Diagnostyki i Leczenia Niepłodności .

Natomiast teraz, Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie postanowił, aby porody były bardziej dostępne. Każdej osobie, która będzie chciała towarzyszyć rodzącej kobiecie, szpital sam będzie wykonywał testy na obecność koronawirusa.

Wystarczy razem z rodzącą (lub być przez nią zgłoszonym) zgłosić się na ginekologiczną izbę przyjęć. Tam będzie przeprowadzony tzw. szybki test. Jego wynik znany jest już po upływie kwadransa od pobrania wymazu. Negatywny – pozwoli na uczestniczenie w porodzie rodzinnym. Szpital nie obciąża osoby badanej kosztami przeprowadzenia testu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości