Wiadomości

20 łóżek od WOŚP trafiło do gorzowskiego szpitala [zdjęcia]

29 grudnia 2020, 11:15
fot. Agnieszka Wiśniewska, WSzW
We wtorek 29 grudnia do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie zostało przywiezionych 20 łóżek tzw. „covidowych”. To dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która postanowiła zareagować na sytuację w szpitalach w całej Polsce i wykorzystywanie łóżek m.in. z oddziałów dziecięcych dla pacjentów z COVID-19.

Na początku listopada Jurek Owsiak poprosił szpitale, aby łóżka kupione przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na oddziały geriatryczne i psychiatrii dziecięcej nie były przekształcane w łóżka dla pacjentów z COVID-19. Zapewnił jednak, że fundacja zajmie się zakupem łóżek, tak bardzo potrzebnych podczas wzrostu zachorowań na koronawirusa. Łóżka i fotele od WOŚP były wykorzystywane również dla pacjentów covidowych w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Gorzowie, w momencie kiedy zabrakło miejsca dla chorych, a szpital musiał uruchomić tymczasowy oddział w hali wjazdowej dla karetek.

WOŚP zapowiedziała, że przekaże 1279 łóżek dla pacjentów covidowych do szpitali w 80 miastach w całej Polsce. Na liście znalazł się również Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie. - Wszystkie zakupione przez nas łóżka przeznaczone są do działań na intensywnej terapii i posiadać będą materace przeciwodleżynowe – podkreślał Jurek Owsiak, szef WOŚP.

We wtorek 29 grudnia do gorzowskiego szpitala zostało przywiezionych 20 łóżek od WOŚP. - Bardzo cieszymy się, że łóżka już do nas dotarły. To ważny dar dla szpitala w tych trudnych czasach. Są to w pełni regulowane łóżka z materacami przeciwodleżynowymi. Jak tylko nasz personel zapozna się z ich obsługą, łóżka trafią na oddziały covidowe gorzowskiego szpitala – komentuje Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Fotoreportaż


1/5 Łóżka od WOŚP dla gorzowskiego szpitala

1/5 Łóżka od WOŚP dla gorzowskiego szpitala

2/5 Łóżka od WOŚP dla gorzowskiego szpitala

2/5 Łóżka od WOŚP dla gorzowskiego szpitala

3/5 Łóżka od WOŚP dla gorzowskiego szpitala

3/5 Łóżka od WOŚP dla gorzowskiego szpitala

4/5 Łóżka od WOŚP dla gorzowskiego szpitala

4/5 Łóżka od WOŚP dla gorzowskiego szpitala

5/5 Łóżka od WOŚP dla gorzowskiego szpitala

5/5 Łóżka od WOŚP dla gorzowskiego szpitala

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości