Wiadomości

#szpitaluczy Pierwsza pomoc w małym paluszku

25 lutego 2020, 13:56
fot. WSzW
Do kogo zadzwonić, gdy ktoś potrzebuje pomocy? Jakie czynności wykonać, by spróbować uratować ludzkie życie? Jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową i czy to zadanie, z którym poradzą sobie kilkuletnie dzieci? Odpowiedzi na te i inne pytania w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. szukały we wtorek 25 lutego przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 32 w Gorzowie.

Podczas zajęć w szpitalu dzieci uczyły się m.in. prawidłowego wyznaczenia środka klatki piersiowej, układania rąk, właściwej pozycji niezbędnej do efektywnego udzielania pierwszej pomocy. Zdobytą wiedzą najpierw sprawdzały na przyniesionych przez siebie pluszakach, a później na szpitalnym fantomie. Ich przewodnikiem po arkanach pierwszej pomocy był ratownik medyczny na co dzień pracujący w Klinice Hematologii Uniwersytetu Zielonogórskiego w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie. 

Jedną z atrakcji szpitalnej lekcji edukacyjnej była wizyta na terenie gorzowskiej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dzieci dowiedziały się nie tylko tego, jak szybko lata medyczny śmigłowiec, ale też mogły usiąść na miejscu ratownika i lekarza.i Górze.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości