Szpital w Gorzowie kupił sprzęt do tlenoterapii

30 listopada 2020, 15:36
fot. WSzW
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie inwestuje w sprzęt ratujący życie osobom zakażonym koronawirusem. Od poniedziałku pacjenci przebywający na oddziałach zakaźnych gorzowskiego szpital mogą korzystać z 14 nowoczesnych aparatów do tlenoterapii.

Obecnie w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie przebywa aż 241 pacjentów zakażonych koronawirusem, w tym 3 dzieci. Natomiast na zakaźnym oddziale intensywnej terapii znajduje są 14 pacjentów, którzy są w ciężkim stanie. W związku z trudną sytuacją i wysoką liczbą pacjentów zakażonych COVID-19, szpital postanowił kupić 14 nowoczesnych aparatów do wysokoprzepływowej terapii tlenem ze zintegrowanym nawilżaczem.

Nowoczesny sprzęt służy pacjentom zakażonym koronawirusem od poniedziałku 30 listopada. Aparaty do tlenoterapii mogą być wykorzystywane m.in. w oddziałach pulmonologicznych, w oddziałach intensywnej opieki medycznej, oddziałach ratunkowych, neurologicznych, neurochirurgicznych.

- Urządzenia są zintegrowane z generatorem przepływu i systemem wzbogacania powietrza tlenem. Dzięki czemu z powodzeniem mogą być stosowane u pacjentów oddychających samodzielnie, w leczeniu których wykorzystuje się tlenoterapię czyli podawanie nawilżonego ogrzanego gazu o odpowiedniej prędkości przepływu. Zaletą aparatów do wysokoprzepływowej terapii tlenem jest precyzyjnie regulowana stabilna prędkość przepływu, dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta – tłumaczy Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

W trybie wysokiego przepływu prędkość tę można ustawić na 80 litrów/min (to ponad 5-krotnie więcej niż uzyskiwana prędkość przepływu ze standardowych instalacji ściennych montowanych w szpitalach). Na zakup 14 urządzeń do tlenoterapii szpital w Gorzowie przeznaczył 140 tysięcy złotych.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości