Naćpany 19-latek rozbił audi o radiowóz

26 listopada 2020, 10:23
fot. Lubuska policja
Policjanci z Żar zatrzymali po pościgu 19-letniego kierowcę audi, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna rozbił swoje auto o policyjny radiowóz, który zablokował mu drogę. Jak się okazało, 19-latek uciekał, bo nie miał prawa jazdy i był pod wpływem narkotyków.

Policjanci z żarskiej drogówki patrolowali ulice miasta. Zauważyli, że kierowca audi przejeżdżając obok radiowozu gwałtownie przyspieszył. To zwróciło uwagę funkcjonariuszy, którzy postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak mężczyzna zignorował je i zaczął uciekać.

- Kierowca audi uciekając ulicami Żar popełniał liczne wykroczenia drogowe. Wyprzedzał na przejściu dla pieszych oraz nie stosował się do znaków drogowych. Jego ucieczka zakończyła się po zderzeniu z oznakowanym radiowozem, który zablokował drogę. Kierowca próbował jeszcze uciekać pieszo, ale policjanci natychmiast go zatrzymali – opowiada Aneta Berestecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Jak się okazało, 19-latek uciekał przed policją, ponieważ nie posiadał uprawnień do kierowania. Mało tego, był pod wpływem narkotyków. Przeprowadzony test dał wynik pozytywny i wskazał metamfetaminę. Ponadto w trakcie czynności funkcjonariusze znaleźli również narkotyki przy 19-latku.

Młody mężczyzna został zatrzymany. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za ucieczkę przed policją grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości