Wiadomości

Zmarzlik najbardziej rozpoznawalnym zawodnikiem PGE Ekstraligi

18 listopada 2020, 15:22
fot.: Patryk Stachowiak
Najbardziej rozpoznawalną twarzą PGE Ekstraligi jest niepodważalnie Bartosz Zmarzlik, którego rozpoznaje ponad połowa osób interesujących się żużlem z próby reprezentatywnej badania Pentagon Research.

To skarb nie tylko na torze, ale i w kwestiach marketingowych. Zawodnik Moje Bermudy Stal Gorzów – Bartosz Zmarzlik o ponad 30% wyprzedził w rankingu rozpoznawalności drugiego Taia Woffindena. Trzeci był Kołodziej, czwarty Nicki Pedersen.

Respondenci rekrutowani spośród osób śledzących PGE Ekstraligę w social mediach doskonale znają praktycznie wszystkich czołowych zawodników występujących w lidze i trudno tutaj wskazać zdecydowanego lidera, choć i w tym wypadku Bartosz Zmarzlik znalazł się na pierwszym miejscu, wyprzedzając o włos Taia Woffindena. W tej grupie rozpoznawalność ośmiu z dwudziestu badanych zawodników przekracza 90 proc., a kolejnych dziesięciu – próg 80 proc.

Na podstawie powyższych wyników można uznać, że niemal wszyscy zawodnicy uwzględnieni w badaniu mają wysoki potencjał marketingowy i można wykorzystać ich wizerunki w działaniach promocyjnych skierowanych do czynnych fanów PGE Ekstraligi i występujących w niej drużyn.

Rozpoznawalność zawodników PGE Ekstraligi wśród deklarujących zainteresowanie żużlem:

1. Bartosz Zmarzlik 52 proc.

2. Tai Woffinden 20

3. Janusz Kołodziej 15

4. Nicki Pedersen 14

5. Jarosław Hampel 13


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości